Verslas

2015.10.12 11:14

Apribojo elektros tiekimą į Krymą

DELFI.lt2015.10.12 11:14

Ukrainos energetikai spalio 11 dieną nutraukė elektros tiekimą Krymui linija Melitopolis–Džankojus.  

Apie tai praneša interneto svetainė „Krym. Realii“, kuri remiasi pilietinės iniciatyvos dėl Krymo blokados štabo pirmininko pavaduotoju Izetu Gdanovu, rašo unian.net.

„Tai bus užaklinta atšaka, elektra ja Krymo nepasieks. Laikydamiesi galiojančių teisės aktų valdžios atstovus informuosime, kad elektros tiekimas į Krymą, mažų mažiausiai, amoralus“, – pareiškė I. Gdanovas ir pridūrė, kad dar trys linijos ir toliau tieks energiją į okupuotą pusiasalį.

I. Gdanovas sako, kad vieną iš šios elektros linijos perdavimo bokštų anksčiau apgadino nežinomi asmenys. Prie jos rinkosi šimtai blokados dalyvių, įskaitant ir vietos gyventojus. Dėl to energetikai negalėjo tęsti remonto darbų – objekte būdavo pašalinių žmonių. Todėl energetikai atjungė ir užaklino šią atšaką.

Rugsėjo 20 dieną prasidėjo neterminuota akcija, kurios metu blokuojamas krovininis transportas, vykstantis į Krymą su maisto produktais ir prekėmis. Šią akciją inicijavo Krymo totoriai.

„Pilietinės blokados“ dalyviai ir toliau į pusiasalį nepraleidžia krovininių automobilių. Krymo totorių nacionalinio judėjimo dalyviai ir savanorių atstovai ties administracine siena pastatė palapinių miestelius ir tvirtina, kad neleis atnaujinti prekių tiekimo į okupuotą teritoriją. Rusijos ir jos okupuoto Krymo valdžia šiuos veiksmus pasmerkė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt