Verslas

2020.04.14 17:15

Užimtumo didinimo programai šįmet Kauno mieste numatyta skirti daugiau lėšų nei pernai

Birutė Mačienė, ELTA2020.04.14 17:15

Kauno miesto savivaldybė paskelbė apie įmonių ar organizacijų galimybę teikti jai paraiškas 2020 metų Užimtumo didinimo programai.

Šiemet Užimtumo programai skirta apie 720 000 eurų valstybės lėšų, antradienį Eltai patvirtino Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė.

Atsakydama į Eltos klausimą, ar dėl didėjančio nedarbo, susijusio su karantinu ir galimais kitais ekonominiais koronaviruso pandemijos padariniais, nenumatoma skirti programos įgyvendinimui pinigų daugiau, vedėja atsakė, kad kol kas anksti kalbėti apie planus skirti daugiau lėšų būtent per Užimtumo programą.

„Šios programos lėšos yra skiriamos tikslingai. Pinigai naudojami konkretiems tikslams pasiekti – mažinti bedarbystę organizuojant įvairius laikinus aplinkos tvarkymo ar kitus pagalbinius darbus, remiant darbo vietų steigimo, įrengimo išlaidas, sukuriant naujas darbo vietas, taip pat lėšos reikalingos bedarbius perkvalifikuoti, mokyti naujų profesinių įgūdžių.

Pernykštė patirtis, kai Užimtumo programai Kaune buvo skirta apie 530 000 eurų, rodo: nors įvykdžius projektų atranką lėšos paskirstytos, metų pabaigoje dalis pinigų buvo grąžinta, nes pareiškėjai nesugebėjo jų tinkamai panaudoti – pasiekti projektų finansavimo sutartyse nustatytų rezultatų.

Šiemet programos įgyvendinimui Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė daugiau lėšų. Paskelbtas kvietimas, laukiama projektų paraiškų. Įvertinę gautas paraiškas, projektų aktualumą, pagrįstumą, atitikimą programos tikslams, lėšų poreikį, galėsime spręsti, ar tikslinga ir savivaldybei finansiškai prisidėti konkrečiai prie šios programos. O gal paaiškės, kad racionaliau lėšas skirti kitoms su karantinu susijusias pasekmėms likviduoti“, – teigė J. Baltaduonytė.

Programos lėšos, anot jos, bus skiriamos finansuoti laikiną užimtumą užtikrinančius nenuolatinio pobūdžio teritorijų, aplinkos tvarkymo, viešojo naudojimo teritorijų tvarkymo ir priežiūros, apželdinimo ir želdinių priežiūros darbus, kurie neįtraukti į kasdienės priežiūros darbus. Taip pat – teritorijų tvarkymo darbus (šiukšlių rinkimas, šienavimas, parkų, skverų, paplūdimių aplinkos tvarkymas, apželdinimas, gėlynų ir želdinių priežiūra,), buitinių bei kitų objektų smulkius, pagalbinius statybos ir (ar) remonto darbus. Laikinai užimamiems bedarbiams numatoma patikėti ir patalpų valymo darbus, užterštų, bešeimininkių, neprižiūrimų teritorijų, stichiškai susidariusių sąvartynų valymo pagalbinius darbus, antrinių žaliavų tvarkymo darbus Kauno miesto savivaldybei priskirtose valstybinėse ir savivaldybės žemėse.

Kauno miesto savivaldybė šia programa numato skatinti bedarbių asmenų užimtumą, remiant fizinių asmenų darbo vietų steigimo, įrengimo išlaidas, sukuriant naujas darbo vietas ir įdarbinant nurodytos tikslinės grupės atstovus, taip pat – skatinti bedarbių asmenų įsitraukimą į darbo rinką, sukuriant jiems perkvalifikavimo, mokymų, profesinių ar kitų darbinių įgūdžių bei žinių įgijimo galimybes. Tikslinei grupei priskirtini asmenys, užsiregistravę Užimtumo tarnybos (Kauno miesto skyriai) Kauno teritorinėje darbo biržoje. Už laikinų darbuotojų (tikslinės grupės) atranką ir atitiktį savivaldybės kvietime nustatytiems reikalavimams atsakingas pareiškėjas (laikino bedarbių užimtumo organizatorius).

Paraiškų pateikimo galutinis terminas – 2020 m. balandžio 24 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.