Verslas

2020.04.14 15:32

Mauricas: jei patys neprisivirsime košės, Lietuvoje ekonominė recesija turėtų būti viena švelniausių

LRT.lt 2020.04.14 15:32

„Jei patys neprisivirsime košės, Lietuvoje ekonominė recesija turėtų būti viena švelniausių euro zonoje“, – teigia „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

„Taip yra todėl, kad labiausiai nukentėsiantys nuo pandemijos sektoriai Lietuvoje sudaro santykinai nedidelę ekonomikos dalį (pvz. turizmas, laisvalaikio paslaugos, oro transportas), o sektoriai, kurie nukentės santykinai nedaug (pvz. maisto gamyba, žemės ūkis, pramonė, kurios gamybos grandinės nėra išsibarsčiusios per kelias šalis/žemynus) – sudaro santykinai didelę Lietuvos ekonomikos dalį (mažmeninėje prekyboje taip pat dominuoja maisto produktų pardavimai, kurie paprastai net išauga pandemijos metu)“, – savo feisbuko paskyroje rašo ekonomistas.

Jo nuomone, labiausiai nuo pandemijos neabejotinai nukentės Pietų Europos šalys, būtent Graikija, Kipras, Portugalija, Ispanija ir Italija.

„Atitinkamai, ES paramos srautas kryps į Pietus (Pietų Europos šalys turi ribotas galimybes skolintis, tad neišvengiamai prašys Šiaurės Europos, tame tarpe ir Lietuvos, šalių pagalbos), o Lietuva gali tapti ES biudžeto donore greičiau nei bet kas prognozavo.

Tad teks išmokti gyventi savo jėgomis ir susitaikyti su tuo, kad mūsų mokesčių mokėtojų pinigais remsime nuo krizės nukentėjusias Pietų Europos šalis (jei norėsime, kad ES nesubyrėtų)“, – teigia ekonomistas.