Verslas

2020.04.14 14:48

Skvernelis: pirmajame etape būtų leista veikti ne maisto prekių parduotuvėms, buitinių ir remonto paslaugų teikėjams

atnaujinta 14.53
Justina Ilkevičiūtė, Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.04.14 14:48

Jau trečiadienį Vyriausybė turėtų priimti sprendimus, ar pritarti pirmajam švelninimo etapui. Tuo antradienį savo paskyroje „Facebook“ pasidalino premjeras Saulius Skvernelis. Anot jo, priėmus tokį sprendimą, būtų leista veikti ne maisto prekių parduotuvėm, buitinių ir remonto paslaugų teikėjams.

„Dėl žadėtų priemonių verslo atpalaidavimui. Rytoj Vyriausybė spręs, ar pritarti pirmajam švelninimo etapui. Siūloma leisti veiklą ne maisto prekių parduotuvėms, buitinių ir remonto paslaugų teikėjams, kuomet yra atskiras įėjimas iš lauko ir galimybė reguliuoti klientų srautus taip, kad vienu metu būtų aptarnaujamas vienas klientas. Žinoma, laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų“, – nurodė premjeras.

Jis taip pat nurodė, kad Vyriausybėje trečiadienį bus pasiūlytas ir sprendimas dėl nuomos mokesčio.

„Pasirinktas vadinamasis „visų solidarumo“ variantas, kuomet valstybė preliminariai subsidijuos 40 proc. mokesčio, jei nekilnojamojo turto valdytojas sutiks padaryti bent 30 proc. nuolaidą. Nuomininkui tokiu atveju beliktų prisidėti 30 proc.

Principas – padėti silpniausiam, šiuo atveju – besinuomojančiam. Orientuojamės į verslą, kurio veikla šiuo metu ribojama ir kurio pajamos drastiškai sumažėjo. Tai – išgyvenimo klausimas“, – rašė S. Skvernelis.

Apibendrindamas jis taip pat tvirtino, kad įgyvendinant tiek šias, tiek kias ekonominimos skatinimo plane numatytas priemones, neturi būti jokių biurokratinių trikdžių ar suvaržymų, jokios perteklinės priežiūros institucijų kontrolės.

„Privalome judėti sparčiai, procesas negali būti stabdomas dirbtinai ar dėl neatsakingų, neapgalvotų veiksmų“, – savo paskyrojė rašė premjeras.

Priėmus teigiamą sprendimą, veikla galėtų būti atnaujinta šią savaitę

Tuo metu Valstybės ekstremaliųjų operacijų centro vadovas A. Veryga spaudos konferencijos metu teigė, kad veiklą galės pradėti paslaugų tiekėjai, kurių darbe nėra ilgo kontakto su klientu.

„Buvo daug diskusijų, rytoj Vyriausybė planuoja svarstyti karantino sąlygų lengvinimo aplinkybes, o kol jos nėra priimtos, nebūtų tinkama jas komentuoti ir diskutuoti, nes diskusijos iki šiol tebevyksta.

Esu minėjęs apie logiką, kuria siūloma vadovautis. Tai galėtų būti parduotuvių veikla, kur ne tik maisto parduotuvės yra, bet kur galima reguliuoti srautus ir laikytis asmeninės higienos priemonių, ypač tos, kur yra atskiras įėjimas. Taip pat tai galėtų būti paslaugos, kur kontaktas su klientu yra neilgas, t. y. trumpesnis nei 15 minučių. Pagal šitą logiką kirpyklos į pirmą etapą neturėtų patekti. Bet Vyriausybė nėra priėmusi sprendimų“, – kartojo jis.

Anot A. Verygos, jeigu rytoj Vyriausybė apsispręs dėl švelninimo sąlygų, kai kuriems verslams jau būtų galima atsidaryti netgi šią savaitę.

Kitame etape – viešojo maitinimo įstaigos, grožio paslaugos, sporto veikla

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis BNS teigė, kad parduotuvėms ir paslaugų teikėjams, kuriems bus leista veikti, jeigu tam pritars Vyriausybė, bus taikomi ir papildomi saugos reikalavimai.

„Tai pirmiausia yra ne maisto prekių parduotuvės (...), kurios nėra prekybos ir pramogų centruose. Antras dalykas, tai atskirą įėjimą iš lauko turintys buitinių, remonto paslaugų tiekėjai, pavyzdžiui, raktų gamyba, galanterija, avalynės, dviračių taisyklos ir kiti“, – teigė jis.

M. Skuodis patvirtino, kad pirmajame etape ar negalės veikti grožio salonai, lauko kavinės, sporto klubai. Jų veiklą planuojama atnaujinti vėliau.

„Kitame etape numatomi viešojo maitinimo įstaigos – restoranai, kavinės, kol kas būtent lauke. Galbūt būtų ir grožio paslaugos, yra įvairios veiklos ir paslaugos, teikiamos lauko sąlygomis – tai čia ir sporto įvairi veikla“, – vardino viceministras.

Anot M. Skuodžio, jei Vyriausybė trečiadienį pritars, naujos sąlygos gali įsigalioti iš karto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.