Naujienų srautas

Verslas2020.04.14 14:03

Lenkija nuo balandžio 19-osios pradės švelninti karantino reikalavimus verslui

ELTA 2020.04.14 14:03

Lenkijos vyriausybė nuo balandžio 19 d. pradės švelninti apribojimus, įvestus verslininkams siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Tai antradienį radijo stočiai RMF pareiškė šalies sveikatos apsaugos ministras Łukaszas Szumowskis.

„Mes nuo balandžio 19 d. pamažu gaivinsime ekonomiką. Tai gera naujiena“, – sakė jis, pažymėdamas, kad izoliacijos režimas brangiai atsiėjo ekonomikai, bet buvo efektyvus ir padėjo išvengti masinio užsikrėtimų skaičiaus didėjimo.

„Jeigu ne izoliacija, susirgusiųjų būtų buvę ne keli tūkstančiai, o kelios dešimtys tūkstančių“, – pabrėžė ministras.

Pasak Lenkijos vyriausybės atstovo spaudai Piotro Józefo Müllerio, artimiausiu metu režimas gali būti sušvelnintas ir gyventojams. Ministrų kabinetas pirmiausia svarsto galimybę atidaryti pasivaikščiojimams miškus ir parkus. Manoma, kad trečiadienį arba ketvirtadienį bus priimti sprendimai dėl būsimų veiksmų.

Lenkijoje iki šiol nustatyti 6 934 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 245 infekuotieji mirė, 487 pasveiko. Šiuo metu šalies ligoninėse yra daugiau kaip 2 500 pacientų. Apie 150 tūkstančių lenkų laikosi namų karantino reikalavimų. Pastarosiomis savaitėmis buvo atlikta daugiau kaip 140 tūkstančių testų dėl koronaviruso.

Ketvirtadienį Lenkijos vyriausybė pranešė, kad visi apribojimai, įvesti prekybos tinklams, kino teatrams, teatrams ir paslaugų sferai, pratęsiami iki balandžio 19 d., mokyklos dar bus uždarytos iki balandžio 26 d., o šalies sienos – iki gegužės 3 d.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė beveik 2 milijonai žmonių, apie 120 tūkstančių infekuotųjų mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi