Naujienų srautas

Verslas2020.04.15 09:28

Deklaracijas šiemet pateiksime kitaip: pilkųjų formų nebelieka, nors startas paskelbtas, pildyti dar gali ne visi

atnaujinta 10.05

Šiandien oficialiai skelbiamas pajamų deklaravimo startas. Spaudos konferencijoje Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė atkreipia dėmesį, kad vis dėlto kol kas deklaracijas pateikti gali ne visi. Taip pat nereikėtų nustebti – pilkosios formos jau nebišvysite.

„Pirmiausia, deklaravimas šiemet pradedamas dviem etapais. Vienas būtent yra šiandien – deklaruoti kviečiame visus, kurie vykdo individualią veiklą. Po savaitės jau galėsime jungtis visi“, – spaudos konferencijoje sakė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Jos aiškinimu, tokia tvarka priimta, siekiant ne tik suvaldyti klientų srautus internetinėje VMI svetainėje, tačiau ir norint pagelbėti individualia veikla užsiimantiems žmonėms, kuriems, dėl koronaviruso netekus pajamų ir norint gauti paramą, pateikti deklaraciją būtina.

Visi kiti gyventojai, kurie individualios veiklos pažymos neturi, pajamas deklaruoti galės nuo balandžio 22 d.

„Antra naujovė, šiemet deklaruojame kitaip, naudodamiesi vedliu. Ankstesnių pilkųjų formų nebeturėsime. Iš tiesų yra sieks, kad kiekvienam būtų paprasta ir aišku. Esminė aplinkybė tokio deklaravimo yra ta, kad, eidami žingsnis po žingsnio, prisijungę prie savo elektroninio deklaravimo sistemos savo aplinnkoje, atsakydami į klausimus, kur reikia, papildydami reikalinga informacija, žingsnis po žingsnio užpildome, ir tokiu būdu pateiksime deklaraciją“, – teigė S. Aliukonytė-Šnirienė.

Jeigu gyventojams kiltų klausimų, pagalbą jiems telefonų suteiks skyrių konsultatai. Tačiau S. Aliukonytė-Šnirienė prašo – prieš kreipiantis į konsultntus derėtų susipažinti ne tik su naujuoju deklaracijos pildymo vedliu, bet ir pasinaudoti papildomai VMI puslapyje pateikiama medžiaga.

Aptarnavimo skyrių telefonus galite rasti čia.

Be to, atkreipia dėmesį S. Aliukonytė-Šnirienė, deklaravimo terminas šiemet ilgesnis – pateikti deklaracijas bus galima iki liepos 1 d.

„Deklaravimas prasidės kitaip šiais metais. Šiemet daug kas kitaip nei pernai, ir ne tik dėl to, kad mes konsultuosime tik telefonu, ne tik dėl to, kad deklaravimo terminas pratęstas iki liepos 1 d. Balandžio 15 dieną deklaracijas pradės teikti tik tie gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą. Taip padarėme siekdami sklandaus gyventojų pajamų deklaravimo ir siekdami užtikrinti kokybišką konsultavimą“, – praėjusią savaitę spaudos konferencijoje sakė VMI vadovė Edita Janušienė.

VMI taip pat jau anksčiau pabrėžė – nors deklaracijoms pateikti ir bus daugiau laiko, permokų grąžinimo terminas nesikeičia. Taigi, laiku pateikus daklaraciją, permokos gyventojus turėtų pasiekti iki liepos 31 d.

Kai ką deklaracijoje vis dar reikės įrašyti patiems

Pildant deklaracijos formą, naudojantis naujuoju vedliu, anketoje gyventojų bus klausiama apie gautas pajamas, prašoma patvirtinti, ar nurodyti duomenys, gauti iš trečiųjų šalių, yra teisingi. Atsakius į visus klausimus gyventojui bus nurodoma pajamų mokesčio už 2019 m. suma.

VMI Mokestinių prievolių departamento direktorės S, Aliukonytės-Šnirienės aiškinimu, anksčiau pasitaikydavo atvejų, kai gyventojai pamiršdavo deklaruoti gautas tam tikros rūšies pajamas. Šiuo atveju to turėtų būti išvengta, nes sistema pati paklaus apie pajamų rūšį ir primins gyventojui, kad jas reikia deklaruoti.

„Kiekvieno gyventojo situacija individuali, deklaracijos pildymo laikas priklausė ir priklausys nuo gyventojo gautų pajamų, patirtų išlaidų, nuo to, ar tretieji asmenys (pvz. bankai, draudimo bendrovės, mokymo įstaigos, darbovietės ir kt.) pateikė visus duomenis apie gyventojo gautas pajamas ir išlaidas ir ar nebereikia jų papildyti“, – anksčiau LRT.lt komentavo S. Aliukonytė-Šnirienė.

Taip pat šiais metais deklaruojantieji pajamas gali skirti iki 1,2 proc. siekiančią paramą ne pelno siekiančioms organizacijoms, 0,6 proc. – politinėms partijoms ir 0,6 proc. – profesinėms sąjungoms.

Anksčiau VMI deklaravimo startą ketino skelbti kovą, kad gyventojai turėtų laiko susipažinti su naująja tvarka, tačiau vėliau data buvo nukelta.

VMI preliminarias deklaracijas, kurias tereikia peržiūrėti ir pateikti, kasmet suformuoja apie 70 proc. gyventojų.

Galutinės deklaracijos suformuoti VMI negali, nes kai kurios pajamos pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą priskiriamos B klasės pajamoms – tokioms, kurias gyventojai turi deklaruoti savarankiškai.

Kitaip tariant, yra tokių pajamų, apie kurias duomenis turi tik patys gyventojai.

Anot S. Aliukonytės-Šnirienės, kaip ir kasmet, deklaracijas šiemet turėtų pateikti apie milijonas gyventojų.

2019 m. pajamų deklaravimas prasidėjo kovo 20 dieną ir tradiciškai truko iki gegužės pradžios.

Deklaracijas šiemet pateiksime kitaip: pilkųjų formų nebelieka, nors startas paskelbtas, pildyti dar gali ne visi
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi