Verslas

2020.04.14 13:11

Dar vienas siūlymas, kaip padėti verslams ir gyventojams: skubiai įšaldyti sąskaitas už dujas, elektrą ir komunalines paslaugas

LRT.lt2020.04.14 13:11

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ reaguodama į prezidento siūlymą tartis dėl galimybių „atšildyti“ ekonomiką, pranešime žiniasklaidai pateikė savo sprendimo būdus, kaip padėti dėl užklupusios krizės sunkioje padėtyje atsidūrusiems samdomiems darbuotojams, besiverčiantiems individualia veikla asmenims ir verslui.

Vienas iš LPS „Sandrauga“ siūlymų – skubiai įšaldyti sąskaitas už dujas, elektrą ir komunalines paslaugas fiziniams bei juridiniams asmenims, nes ši krizė yra mokumo, o ne likvidumo krizė, teigiama pranešime.

„Interviu „Žinių radijui“ davęs prezidento patarėjas ekonomikai Simonas Krėpšta teigė, kad situacija yra sukontroliuota ir galima būtų galvoti apie tam tikrus ekonomikos sušvelninimus. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ mano, kad toks požiūris yra didelė klaida, kuri gali turėti itin skaudžių pasekmių ateityje“, – LRT.lt atsiųstame pranešime sako atstovai

„Užsikrėtusiųjų skaičius išties pradėjo augti ne taip sparčiai. Tai yra akivaizdus įrodymas, kad griežtos karantino sąlygos duoda teigiamus rezultatus. Todėl tikrai būtų neatsakinga ir neišmintinga dabar pradėti sąlygų švelninimą, nes kas įvyks, jeigu dėl pasikeitusių sąlygų sergamumas staigiai šoktels į viršų? Ar nesubyrės tada mūsų sveikatos apsaugos sistema? Tokiu atveju, žala valstybei ir visuomenei būtų sunkiai atitaisoma“, – pranešime cituojamas pirmininkas Kęstutis Juknis.

Norint padėti verslui, K. Juknio nuomone, protingiau būtų valstybės paramą pirmiausia skirti ne įmonėms ir bankams, o darbo netekusiems žmonėms – būtent tokiu keliu eina Prancūzijos ir Danijos vyriausybės.

„Tiesioginis žmonių rėmimas yra lygus netiesioginiam verslo rėmimui. O verslui papildomai padėti reikia ne tiesioginėmis finansinėmis subsidijomis, o mokestinių prievolių atidėjimu, sumažinimu, biurokratinių procedūrų supaprastinimu ir panašiai“, – teigiama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.