Verslas

2015.10.12 08:58

EIB vadovas: bankas gali atšaukti VW suteiktas paskolas

ELTA 2015.10.12 08:58

Europos investicijų bankas (EIB) gali atšaukti Vokietijos automobilių gamybos koncernui „Volkswagen“ suteiktas paskolas, šalies laikraščiui pareiškė banko vadovas. Werneris Hoyeris leidiniui „Sueddeutsche Zeitung“ pareiškė, kad EIB suteikė bendrovei lėšų tokiems projektams kaip automobilių kenksmingų dujų sklaidos į aplinką mažinimas, praneša BBC.

Anot jo, po kilusio skandalo dėl sukčiavimo teršalų emisijomis paskola gali būti atšaukta.

Leidinys teigia, kad iš visos suteiktos sumos dar negrąžinti 1,8 mlrd. eurų. Iš viso, anot W. Hoyerio, EIB nuo 1990 metų suteikė koncernui paskolų už 4,6 mlrd. eurų.

„EIB gali taip pat būti suduotas smūgis dėl kilusio emisijų skandalo, juk savo paskolomis turime užtikrinti tam tikrų klimato kaitos tikslų siekį“, – cituoja „Sueddeutsche Zeitung“ W. Hoyerio žodžius.

Anot EIB vadovo, bankas atliks „labai išsamų tyrimą“, kokiems tikslams VW panaudojo gautas lėšas. Jeigu bus nustatyta, kad paskolos buvo naudojamos kitiems tikslams nei buvo numatyta Europos Sąjungos banko pareigūnai turės klausti, „ar reikalausime, kad mūsų suteiktos paskolos būtų grąžintos“. Jis pridūrė esąs „labai nusivylęs“ „Volkswagen“ ir teigė, kad po skandalo labai pablogės koncerno ir banko tarpusavio santykiai.