Verslas

2020.04.14 09:12

Skvernelis tikisi, kad lūžis jau pasiektas, žada imtis ekonomikos gaivinimo

LRT.lt 2020.04.14 09:12

Premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad lūžis kovoje su koronavirusu jau pasiektas, o šiuo metu svarbu pradėti gaivinti šalies ekonomiką.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje antradienio rytą S. Skvernelis rašo, jog nori tikėti, kad lūžis kovoje su koronavirusu jau pasiektas, todėl dabar svarbu imtis priemonių, kurios padėtų lėtėjančiai ekonomikai atsigauti.

„Rezultatus sužinosime kiek vėliau, tačiau noriu tikėti, jog mums pavyko ir lūžis buvo pasiektas. Dabar turime imtis ekonominio failo ir galutinai identifikuoti sritis, kuriose būtų galima atnaujinti kai kurių verslų veiklą. Savaime suprantama, laikantis griežčiausių saugumo reikalavimų. Be to, turime spartinti ekonomikos skatinimo plano įgyvendinimą. Šiandien pat to viso to ir imsimės.

Šią savaitę paleidžiamos svarbios ir laukiamos pagalbos priemonės verslui bei ekonomikai gaivinti, kurios leis įmonėms padengti būtinąsias išlaidas, spręsti laikinas apyvartinių lėšų ir likvidumo problemas. Dėl finansavimo jau dabar gali kreiptis tie, kurie susidūrė su problemomis dėl laiku neįvykdytų kitų šalių atsiskaitymų už prekes ir paslaugas“, – rašo S. Skvernelis.

Jis mini, kad jau daugiau nei 300 įmonių pateikė prašymus UAB „Invega“ dėl palūkanų kompensavimo. Taip pat pažymi, kad turi būti priimti svarbūs sprendimai dėl nuomos mokesčio.

„Dėl dirbančių individualiai: Užimtumo tarnyba sulaukė beveik 38 tūkstančių prašymų dėl 257 eurų fiksuoto dydžio išmokos netekus pajamų. Maždaug trečdalį šie pinigai jau turėjo pasiekti, likę žmonės išmokas gaus artimiausiu metu“, – asmeninėje „Facebook“ paskyroje rašo S. Skvernelis.