Verslas

2020.04.10 16:49

Sinkevičius: Europos Komisija planą žemės ūkiui pasiūlys po Velykų

Paulius Viluckas, BNS2020.04.10 16:49

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad Europos Komisija (EK) rengia pagalbos žemės ūkiui paketą ir jo planą žada pasiūlyti po Velykų.

„Kiek žinau, Komisija po Velykų pasiūlys planą žemės ūkiui, o vėliau priklausys nuo Tarybos ir šalių narių, kaip jos matys tą planą. Tikimės, kad tie veiksmai bus suderinti iš anksto ir sprendimai priimti anksčiau“, – spaudos konferencijoje penktadienį Vilniuje sakė V. Sinkevičius.

Anot jo, planas šiuo metu rengiamas ir diskutuojama, kokios priemonės būtų tikslingiausios.

Monkevičius: jei įsivaizduotume nuotolinį mokyklų darbą šviesoforo spalvomis – per 90 procentų yra žalios

„Pirmiausia kalbame apie lankstumą esančių finansų, bet taip pat diskutuojama ir apie kitas priemones – apie galimą žemės ūkio produkcijos saugojimą yra diskusija, šie sprendimai turi būti priimti bendrai“, – sakė V. Sinkevičius.

Jis pabrėžė, kad EK turi paruošusi planą, kaip kovoti su koronaviruso pasekmėmis.

„Gelbėjant ekonomiką reikia ilgalaikio plano, kuris padėtų išsaugoti verslo gyvybingumą ir darbo vietas“, – sakė eurokomisaras.

„EK tą planą turi. ES institucijos ir valstybės narės yra pasiryžusios skirti 2,8 trln. eurų sumą. Kad tokio dydžio ekonomikos planas taptų realybe, komisija priėmė reikalingus sprendimus, kurie dar visai neseniai atrodė neįtikėtini“, – teigė jis.

Jis pabrėžė, kad ES atsirado koronaviruso investicijų iniciatyva, kurios vertė siekia 37 mlrd. eurų ir iš kurio 1,5 mlrd. eurų numatoma Lietuvai.

Taip pat pakeistos valstybės pagalbos taisyklės, leidžiančios suteikti iki 800 tūkst. eurų vienai tiesioginės paramos ar mokesčių lengvatų skubios pagalbos prašančiai įmonei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.