Verslas

2020.04.10 15:13

Veryga ragino nepasitikėti internete sklandančiu karantino švelninimo scenarijumi: kirpyklos dar tikrai neatsidarys

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.04.10 15:13

Valstybės ekstremaliųjų situacijų centro vadovas Aurelijus Veryga ragino nepasitikėti internete sklandančiu scenarijumi apie neva numatytus penkis etapus, kaip vyks karantino švelninimas tam tikriems sektoriams. Jis patvirtino, kad, pavyzdžiui, grožio salonams dar tikrai neplanuojama leisti atnaujinti veiklos jau po Velykų, kaip jame rašoma.

Dėl internete pasirodžiusio ir sklandančio neva Vyriausybės dokumento, kokiems sektoriams galėtų būti sušvelnintos karantino sąlygos, A. Veryga teigė, kad tai nėra patikima ir tiksli informacija.

„Tikrai kviesčiau nesusigundyti ta medžiaga ir neužkibti už kalbiuko, nes tai viso labo preliminarūs siūlymai, jie tikrai nėra priimti, o ir dėl dalies siūlymų nesutinka epidemiologai, infektologai“, – sakė jis.

Internete sklandančiame scenarijuje, kurį paskelbė Delfi.lt portalas, matyti, kad balandžio 15 dieną neva galėtų pradėti veikti ne maisto prekių parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko, buitinių ir remonto paslaugų tiekėjai taip pat atsidaryti grožio salonai, kirpyklos.

Dėl pastarojo grožio sektoriaus A. Veryga konferencijos metu pasisakė griežtai ir akcentavo, kad šiam sektoriui kol kas neverta tikėtis karantino švelninimo.

„Logika, kam pirmiausiai galėtų būtų atlaisvintos [karantino sąlygos] yra tokia, kad tai būtų tokios sritys, kur nesusikurtų galimybė žmonėms papildomai būriuotis, nebūtų ilgo asmens kontakto, o būtų išlaikyta 2 metrų distancija. Puikiai suprantate, kad kirpyklos nepapuola į tokios mažos rizikos kategoriją.

Visos kitos paslaugos, kur žmonių kontaktas labai trumpas, didesnių problemų neturėtų kilti. Bet šventės ir pramogos nėra ta kategorija, ką pirmiausia ruošiamasi atlaisvinti“, – pakartojo, ką jau yra akcentavęs, jis.

Internete sklandančiame scenarijuje taip pat matyti, kad vairavimo, aviacijos mokymai, taip pat lauko kavinės neva jau galėtų veikti nuo balandžio 29 dienos.

Gegužės 13 dieną neva galėtų veikti prekybos centrai, o birželio 3 d. – odontologijos klinikos, sporto klubai, taip pat barai ir didesni nei 2000 kv. metrų prekybos centrai.

Dėl šios pasirodžiusios informacijos LRT.lt taip pat kreipėsi į ministro primininko patarėją Tomą Beržinską, bet jis teigė, kad komentuos tik tada, kai bus oficialus Vyriausybės oficialus, o neoficialių dokumentų jis nekomentuojantis.

Penktadienio spaudos konferencijos metu A. Veryga taip pat teigė, kad karantino švelninimui rengiamasi palaipsniui, dabar planas derinamas su pačia verslo bendruomene, ir net toms įmonės, kurioms karantino sąlygos bus pašvelnintos ir galės pradėti veiklą, bus dvi savaites stebimos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.