Naujienų srautas

Verslas2020.04.10 13:38

Finansų ministras: Prancūzija šalies įmonėms pasiūlys 20 mlrd. eurų kapitalo paramos

ELTA 2020.04.10 13:38

Prancūzijos vyriausybė šalies bendrovėms, kurias koronaviruso pandemija paveikė smarkiausiai, suteiks apie 20 mlrd. eurų vertės naujo kapitalo, penktadienį pranešė šalies finansų ministras Bruno Le Maire‘as.

„Nusprendėme į specialų (valstybinį) fondą įnešti 20 mlrd. eurų, jais būtų galima paremti įmones, kurioms lėšų gali prireikti“, – radijui „Europe 1“ sakė B. Le Maire‘as. Šios lėšos bus įtraukiamos į naują biudžeto planą, kuris ministrams bus pristatytas kitą savaitę.

Kaip ir keletui kitų valstybių, Prancūzijai sunkiai sekasi mažinti žalą ekonomikai, kurią sukėlė karantino priemonės, įvestos siekiant apriboti koronaviruso plitimą. Manoma, kad visuotinis karantinas šalyje bus pratęstas ir galios bent iki balandžio pabaigos.

„Kalbant apie „Air France“, esame pasirengę, kai tam ateis laikas... įsikišti“, – sakė B. Le Maire‘as.

Automobilių gamintojos „Renault“ generalinis direktorius Jeanas Dominique-Senardas atskirai pareiškė, kad jo valdoma bendrovė kovai su krize norėtų gauti 4-5 mlrd. eurų vertės valstybės garantuojamų banko paskolų.

„Dirbame prie valstybės garantuojamų banko paskolų, kurios kada nors būtų grąžinamos, idėjų – tai reiškia, kad neuždėtume didelės naštos valstybės finansams, – J. Dominique-Senardas sakė radijui RTL. – Esu visiškai įsitikinęs, kad tai mums turėtų suteiktų galimybę išgyventi šį sudėtingą laikotarpį.“

Paklaustas apie 4-5 mlrd. eurų dydžio paskolų sumą, J. Dominique-Senardas teigė, kad tikėtina, jog paskolos bus būtent tokio dydžio, tačiau pažymėjo, kad dar per anksti kalbėti apie tikslius skaičius.

Jis taip pat atmetė bet kokias „Renault“ renacionalizavimo galimybes. Prancūzijos vyriausybei jau priklauso 15 proc. bendrovės akcijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi