Verslas

2020.04.10 11:19

Klaipėdoje – naujas „Novatek“ dujų krovinys

BNS2020.04.10 11:19

Į Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą penktadienį atplaukė naujas nedidelis Rusijos dujų bendrovės „Novatek“ krovinys – 28-tas toks krovinys nuo pernai spalio ir antras šią savaitę.

Portalų marinetraffic.com, myshiptracking.com ir vesselfinder.com duomenimis, dujovežis „Coral Fungia“ penktadienio rytą prisišvartavo prie terminalo laivo-saugyklos „Independence“. Jis atplaukė iš Vysocko, kur yra „Novatek“ gamykla.

Terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ BNS komentavo, kad „Coral Fungia“ atgabeno 10 tūkst. kub. metrų SGD. Šią savaitę į terminalą tiek pat dujų iš Vysocko atplukdė ir laivas „Coral Favia“.

Į Klaipėdą nuo spalio yra atvykę ir 11 didelių dujovežių iš Norvegijos su bendrovės „Equinor“ dujomis. Jie vidutiniškai gabena po 138 tūkst. kub. metrų SGD. Gruodį į Klaipėdą atplaukė ir daugiau kaip 150 tūkst. kub. metrų SGD krovinys iš JAV.

Šiais dujų metais – nuo 2019 metų spalio iki šių metų rugsėjo – terminale iš viso užsakyti apie 22 TWh išdujinimo pajėgumai, arba daugiau kaip 23 dideli dujovežiai.