Verslas

2015.10.09 18:50

Investicijos ateina į Naująją Akmenę

„Eternit`o“ gamyklą valdanti tarptautinė statybinių medžiagų gamybos grupė „Etex“ didina investicijas Lietuvoje. Šalia jau veikiančios cemento stogų lakštų gamyklos Naujojoje Akmenėje ji statys cementinių fasado dailylenčių fabriką.

34 milijonų eurų investicijoms Lietuvą grupė pasirinko iš penkių siūlytų variantų – Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Rusijoje ir Lietuvoje.

Pasirinkimą, pasak „Eternit Baltic“ vadovo, lėmė ne tik sėkminga banguotų cemento lakštų gamyba, bet ir auganti fasado dailylenčių, kuriomis iki šiol Lietuvoje tik prekiauta, paklausa regione.

Užsienio investicijų plėtros agentūra pastebi, kad pastaruoju metu investicijos į gamybą Lietuvoje smarkiai auga, ir vis daugiau stambių gamybos projektų pritraukia regionai.

„Per šiuos metus mes jau turime 18 kompanijų, kurios ketina investuoti Lietuvoje ir sukurs apie 1600 darbo vietų. „Eternit“ yra viena iš gamybos kompanijų. Kapitalinės investicijos, mes skaičiuojame, sieks apie 100 milijonų eurų, bet skaičiai gali keistis, jeigu pritrauksime per ateinančius tris mėnesius dar kelis projektus. Ir mes negalime viešinti, bet turime kelias kompanijas, kurios gali tokį sprendimą priimti. Pagrindinė specifika, kad modernieji paslaugų centrai keliasi į didžiuosius miestus – Vilnių ir Kauną, bet gamybos projektai investuoja į regionus“, – teigia VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.