Verslas

2020.04.09 17:56

Nausėda pasirašė pataisas dėl subsidijų darbdaviams

atnaujinta 18.00
Erika Alonderytė, BNS 2020.04.09 17:56

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasirašė Užimtumo įstatymo pataisas, pagal kurias darbdaviai galės gauti 90 proc. arba 70 proc. darbuotojų atlyginimų dydžio valstybės subsidijas, kai dėl karantino skelbiamos jų prastovos.

„Prezidentas tikisi, kad šios priemonės bus pradėtos taikyti nedelsiant ir jau artimiausiu metu sudarys galimybes verslo, nevyriausybinio sektoriaus ir kitoms organizacijoms išlaikyti darbuotojus ekstremalios situacijos ir karantino metu“, – BNS sakė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Anot jo, prezidentas ragina Vyriausybę bei Seimą vertinti priemonių poveikį, taip pat būti pasiruošus svarstyti naujas priemones, užtikrinant valstybės, žmonių, darbuotojų ir verslo bei organizacijų gerovę.

Įstatymas taip pat nustato sąlygas ir reikalavimus savarankiškai dirbantiems asmenims, kuriems karantino metu bus skiriama 257 eurų išmoka per mėnesį.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį sakė, kad gauti subsidijas jau registravosi 12 tūkst. darbdavių.

Darbdaviams, paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, valstybė mokės 70 proc. darbuotojų atlyginimo subsidijas, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos (910,5 euro iki mokesčių arba 656 eurus „į rankas“).

Tokia išmoka bus skiriama, jeigu darbdavys sutiks ir pats mokėti 30 proc. algos ir išlaikys ne mažiau kaip pusę darbo vietų bent tris mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos.

Nenorintieji mokėti 30 proc. dalies gaus 90 proc. subsidiją, o 10 proc. turės skirti patys. Tačiau šiuo atveju maksimali subsidija siektų tik vieną MMA (607 eurai iki mokesčių arba 437 eurai „į rankas“), pusę darbo vietų darbdaviai turės išlaikyti irgi bent tris mėnesius.

Subsidijų negaus darbdaviai, atleidę darbuotojus savo iniciatyva be jų kaltės arba išleidę neapmokamų atostogų darbuotojo prašymu.