Verslas

2020.04.09 16:18

TVF vadovė Georgieva: pasaulis susiduria su didžiausia ekonomine krize nuo Didžiosios depresijos

ELTA 2020.04.09 16:18

Koronaviruso pandemija sukėlė vieną didžiausių pastarojo šimtmečio ekonominių krizių, pasauliui atsigauti prireiks didžiulių priemonių, pareiškė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristalina Georgieva.

Ji perspėjo, kad „pasaulio ekonomikos augimas 2020 m. bus smarkiai neigiamas“, o 170 iš 180 TVF valstybių narių gyventojų pajamos sumažės.

„Tiesą sakant, prognozuojame didžiausią ekonomikos nuosmukį nuo Didžiosios depresijos“, – sakė K. Georgieva, pristatydama kitą savaitę vyksiančias TVF ir Pasaulio banko pavasario konferencijas, šiemet dėl koronaviruso pandemijos vyksiančias internete.

Net ir optimistiškiausiu scenarijumi, TVF kitąmet prognozuoja tik dalinį atsigavimą, jei koronaviruso protrūkis bus suvaldytas šiemet.

Tačiau situacija „gali pablogėti“, nes šiuo metu tvyro visiška nežinomybė dėl tolesnės pandemijos eigos ir jos trukmės.

Pasaulio valstybių priimti ekonomikos gelbėjimo paketai jau siekia 8 trln. dolerių, tačiau K. Georgieva paragino imtis dar daugiau veiksmų, kurie padėtų gyventojams ir verslui ištverti krizę ir „išvengti ekonominių randų, apsunkinančių atsigavimą“.

Kitą antradienį TVF paskelbs Pasaulio ekonomikos apžvalgą, kurioje pateikiamos šių ir kitų metų prognozės nebus džiuginančios. Sausį, iki prasidedant koronaviruso pandemijai, TVF prognozavo, kad šiemet pasaulio ekonomika augs 3,3 proc., o kitąmet – 3,4 proc.

„Niūrios prognozės taikytinos tiek pažangioms, tiek ir besivystančioms ekonomikoms. Ši krizė neturi sienų. Kenčia visi“, – sakė K. Georgieva.
Ji pabrėžė, kad iš besivystančių rinkų jau pasitraukė 100 mlrd. dolerių kapitalo. Tai yra triskart daugiau nei 2008 m. pasaulinės finansų krizės metu.