Verslas

2020.04.09 14:35

Miestai baigia šildyti ugdymo įstaigas, sezono pabaiga – vėliau

BNS 2020.04.09 14:35

Didieji Lietuvos miestai šiomis dienomis baigia šildyti neveikiančias ugdymo įstaigas. Kada bus baigtas šildymo sezonas, priklausys nuo orų.

Savivaldybės taip pat ragina gyventojus, norinčius baigti šildymą, nuspręsti dėl to patiems.

Pasak Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko, sostinės ugdymo įstaigų, kur nevyksta veikla, šildymas baigtas trečiadienį.

„Kadangi pastatai tušti ir žmonių nėra. O bendrai Vilniaus mieste sprendimas dar nėra priimtas, stebime oro temperatūrą. Klausimas individualus, vieniems ta pati temperatūra šilta, kitiems šalta, turime daug šeimų su vaikais namuose, tai sprendimo kol kas nepriimame, bet raginame kiekvieną namą kreiptis savarankiškai, jei yra poreikis, ir pabaigti šildymo sezoną“, – BNS sakė V. Benkunskas.

Pasak jo, anksčiau teisės aktai numatė, kad šildymas baigiasi, kai tris iš eilės paras vidutinė temperatūra yra 10 laipsnių ir didesnė, tačiau tokios nuostatos nebelikus, savivaldybė vis tiek ja vadovausis.

„Tai yra objektyvus kriterijus, žiūrint į oro temperatūrą. O dabar ilgalaikės prognozės rodo, kad ir kitą savaitę naktimis bus temperatūra arti neigiamos, taigi, sprendimų kol kas nepriimame“, – sakė vicemeras.

Kauno darželiuose ir mokyklose šildymo sezonas taip pat baigtas trečiadienį, o dėl visų pastatų sprendimas kol kas nepriimtas.

„Nors dienos metu pakankamai šilta, tačiau naktimis temperatūra vos pakyla virš 0. Stebime orų prognozes ir matome, jog šventinį savaitgalį žadamas atšalimas. Atsižvelgiant, i tai, jog šiuo metu žmonės laiką leidžia namuose, nenorime jiems sukelti diskomforto. Tačiau primename, jog gyventojai šildymo sezoną gali baigti kada tik nori“, – BNS sakė savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis.

Klaipėdos ugdymo ir sporto įstaigų šildymą ketinama nutraukti penktadienį.

„Yra paruoštas įsakymas ir derinamas dėl biudžetinių ugdymo ir sporto įstaigų nutraukimo nuo rytojaus, kadangi ugdymo procesas ten nevyksta, išskyrus tris darželius, kuriuose yra po vieną vaiką, nes yra kariuomenės ir medicinos darbuotojai palieka savo vaikus, kai turi būti tarnyboje“, – BNS sakė savivaldybės Socialinės infrastruktūros poskyrio vyriausioji specialistė Diana Gerasimovienė.

Anot jos, visame mieste šildymo sezonas galėtų būti baigtas apie balandžio 20 dieną.

Pernai Vilniuje šildymo sezonas baigėsi balandžio 19 dieną, Kaune – 23 dieną, o Klaipėdoje – 19 dieną.