Verslas

2020.04.09 12:37

Skvernelis: kai kurie verslai galės atnaujinti veiklą kitą savaitę

BNS2020.04.09 12:37

Premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad balandžio viduryje kai kuriems verslams gali būti leista vėl pradėti veiklą, tačiau tik laikantis griežčiausių saugumo reikalavimų.

„Kaip ir žadėjome, pasitarę su ekonominiais partneriais, svarstome galimybes atnaujinti kai kurių verslų veiklą. Sąlyga - laikantis griežčiausių saugumo reikalavimų“, – po pasitarimo su ministrais dėl tolesnės karantino veiklos feisbuke pranešė S. Skvernelis.

„Jei tai darysime, tai etapais, atsižvelgdami į rizikos užsikrėsti koronavirusu lygį darbuotojams bei klientams. Pirmasis etapas numatomas balandžio viduryje. Tačiau tai – dar tik preliminaru“, – teigė jis.

Vyriausybė trečiadienį dar dviem savaitėms visoje Lietuvoje pratęsė karantiną, tačiau užsiminė apie galimybę švelninti jo sąlygas, leidžiant atnaujinti veiklą daliai verslų.

Vyriausybė jau leido augalų, sėklų, trąšų prekybą lauke tam skirtose vietose, tačiau esą susiję su pavasario sezonu, o ne su verslo sąlygų atlaisvinimu.

S. Skvernelis trečiadienį žadėjo, kad pamažu galėtų būti lengvinamos sąlygos ir paslaugų sektoriuje, tačiau lauko kavinėms tai kol kas negalios.

Iki šiol per karantiną bet kokia prekyba, išskyrus maistą, vaistus ir degalus, nebuvo leidžiama.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Dabar jis pratęstas iki balandžio 27 dienos imtinai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt