Naujienų srautas

Verslas2020.04.09 12:28

Tarnyba: šiemet į Lietuvos rinką uždrausta tiekti apie 75 tonas nesaugios paukštienos, daugiausia – iš Lenkijos

ELTA 2020.04.09 12:28

Šiemet į Lietuvos rinką uždrausta tiekti apie 75 tonas nesaugios paukštienos, iš 19 partijų nesaugios paukštienos 18-os kilmės šalis – Lenkija, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Pastarąją savaitę, anot tarnybos, VMVT inspektoriai uždraudė realizuoti 25 tonas (3 partijas) salmonelėmis užterštos šviežios lenkiškos paukštienos. Nesaugios siuntos išaiškintos planinės kontrolės metu ištyrus 25 partijas tiek Lietuvos gamintojų, tiek iš kitų šalių atvežtos šviežios paukštienos.

Tuo metu lietuviškoje paukštienoje patogeninių mikroorganizmų šiais metais nebuvo aptikta.

Iš viso pirmą šių metų ketvirtį VMVT atliko per 800 tikslinių įvežamos paukštienos patikrinimų, kurie didžiąja dalimi buvo susiję su praėjusių metų pabaigoje Lenkijoje pradėjusio plisti paukščių gripo rizika. Patikrinimais buvo siekiama nuo užkrato apsaugoti Lietuvos paukštininkystės sektorių.

Per visą rizikingiausią laikotarpį iš viso specialistai įvertino daugiau kaip 4,1 tūkst. tonų įvairių gyvūninės kilmės produktų, iš jų – per 1,6 tūkst. tonų paukštienos ir jos gaminių.

VMVT duomenimis, iš kitų šalių į Lietuvą įvežama paukštiena vidutiniškai sudaro apie 18–20 proc. rinkos, iš jų – apie 80 proc. lenkiškos, 5 proc. – latviškos kilmės.

Per praėjusius metus tarnyba į Lietuvos rinką uždraudė tiekti beveik 200 tonų nesaugios paukštienos, kurioje buvo nustatyta tarša salmonelių bakterijomis.

Didžioji dalis vartoti netinkamos produkcijos buvo įvežta iš Lenkijos (88 proc.), 12 proc. sudarė vengriška ir lietuviška paukštiena, teigiama pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi