Verslas

2020.04.09 09:24

Buvusiame „Trasalyje“ duris atvers slaugos namai

LRT.lt2020.04.09 09:24

Buvusiame „Trasalio“ viešbučio pastate vasarą duris turėtų atverti slaugos namai „Addere Care“. Kaip skelbiama žiniasklaidai išplatintame pranešime, slaugos namuose bus teikiamos slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos paslaugos, veiks senelių dienos centras.

Pranešime taip pat nurodoma, kad slaugos namai turės 250 vietų ir atitiks švediškos paslaugų kokybės standartus bei paslaugas teiks nemokamai.

„Addere Care“ steigėjai bendradarbiauja su Švedijos Karalienės Silvijos demencijos slaugos fondą atstovaujančia „Swedish Care International“, planuoja mokymus būsimiems įstaigos darbuotojams bei diegia esminius „Silviahemmet“ slaugos principus bei veiklos standartus, atkreipia dėmesį pranešimo autoriai.

„Addere Care“ vadovų komandoje Trakuose darbuosis ir slaugos profesionalai iš Švedijos. Slaugos vadovės Madelene Harnisch teigimu, steigėjai nekonkuruos dėl šiandien Lietuvoje dirbančių specialistų.

„Jie jau dirba savo kilnų darbą. Mūsų tikslas – investuoti į žmones, apmokyti bei sertifikuoti „Silviahemmet“ metodu naujus specialistus, o taip pat grąžinti iš Lietuvos išvykusius profesionalus, kurie galėtų čia pritaikyti iš Šiaurės šalių parsivežtas skandinaviškas patirtis, požiūrį į slaugomą žmogų, būti kantrybės ir dėmesingumo pavyzdžiais“, – teigė M. Harnisch.

Kaip nurodoma pranešime, švedų architektai buvusį „Trasalio“ pastatą pritaikys slaugos namams, kad svečiai turėtų jiems skirtą bendravimo, laisvalaikio ir maitinimosi erdvę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.