Verslas

2020.04.09 08:17

Išmokų kreipėsi jau dešimtys tūkstančių savarankiškai dirbančiųjų

BNS2020.04.09 08:17

Lietuvoje dėl koronaviruso protrūkio galiojant karantinui į Užimtumo tarnybą per kelias dienas išmokų kreipėsi apie 30 tūkst. savarankiškai dirbančiųjų.

„Savarankiškai dirbantys asmenys yra labai aktyvūs ir per šias kelias dienas Užimtumo tarnyba jau yra sulaukusi apie 30 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų prašymų gauti išmoką (...) Gali kreiptis ir individualiųjų įmonių savininkai, ir mažųjų bendrijų tikrieji nariai, savarankiškai dirbantys pagal verslo liudijimą ir turintys individualios pažymą, autoriai, atlikėjai“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė tarnybos vadovė Inga Balnanosienė.

BNS primena, kad antradienį Seimas leido nuo koronaviruso krizės praradusiems pajamas savarankiškai dirbantiems žmonėms mokėti 257 eurų valstybės subsidiją.

Į išmoką pretenduoja asmenys, kurių savarankiška veikla bus registruota ne trumpesnį kaip trijų mėnesių laikotarpį per pastaruosius vienerius metus ir neišregistruota iki paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos.

Subsidijos galima prašyti, jeigu savarankiškai dirbantieji turės nedidelių neatidėtų įsiskolinimų, bet nedirbs pagal darbo sutartį ar neturės kitų su darbo santykiams susijusių pajamų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.