Verslas

2015.10.09 11:24

Nelegaliai maistą pardavinėjo ir mokykloje, ir internetu

LRT.lt 2015.10.09 11:24

Šią savaitę norėdami išsiaiškinti, ar viešojo maitinimo įstaigos dirba legaliai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai visoje Lietuvoje kartu su policijos pareigūnais ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) inspektoriais atliko patikrinimus. Rasta ne viena nelegaliai veikianti maitinimo įstaiga.

Pakražančio gimnazijoje – nelegalus bufetas

VMVT uždraudė Kelmės rajono Pakražančio gimnazijos bufeto, kuriame buvo prekiaujama maisto produktais ir gėrimais, veiklą.

Kelmės VMVT inspektoriai, gavę anoniminį skundą ir kartu su policijos pareigūnais patikrinę gimnazijos bufetą, kuris veikė rūsio patalpose, nustatė, kad ši viešojo maitinimo įmonė dirbo neturėdama šiai veiklai leidimo.

Be to, patikrinimo metu rasta pieno ir medaus be ženklinimo ir atsekamumo dokumentų. Nebuvo tinkamų sąlygų maisto gaminimui.

Maisto produktai buvo laikomi kartu su cheminėmis medžiagomis ir asmeniniais drabužiais, stalo įrankiai sudėti į metalinę dėžutę nuo kavos, plautuvė – nešvari, nevykdoma kenkėjų naikinimo programa.

Darbuotoja dirbo be tinkamos specialios aprangos, neišklausiusi higienos mokymo kursų.

Tortus kepė bute

Vartotojo skundas, kad interneto svetainėje reklamuojama konditerija gaminama nelegaliai, taip pat pasitvirtino. Mažeikių VMVT inspektoriams patikrinus nurodytu adresu vykdomą gamybą, paaiškėjo, kad įvairūs konditerijos gaminiai pagal telefonu priimamus užsakymus buvo gaminami buto virtuvėje.

Veikla vykdyta neturint Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo ar verslo liudijimo. Savikontrolės žurnalai nebuvo pildomi, taip pat nebuvo receptūrų ir technologinių aprašymų. Nelegalia veikla užsiimanti mažeikiškė negalėjo pateikti žaliavų ir maisto produktų įsigijimo dokumentų, dirbo nepasitikrinusi sveikatos, neišklausiusi higienos žinių mokymo kursų.

Mažeikių VMVT inspektoriai uždraudė moteriai nelegaliai užsiimti šiuo verslu, suteikė jai konsultaciją, kaip įteisinti veiklą ir kokių reikalavimų privaloma laikytis, norint tvarkyti maistą.

Kita konditerė nelegaliai tortus kepė Kaune. Moteris neturėjo nei leidimo užsiimti šia veikla, nei tinkamų sąlygų maisto gaminimui. Nelegaliai dirbusiai moteriai uždrausta užsiimti konditerija ir skirta piniginė bauda.

„Visiems maisto srityje nelegaliai dirbantiems asmenims taikomos griežčiausios sankcijos, nes netinkamai tvarkant maistą kyla pavojus žmonių sveikatai. Tačiau VMVT inspektoriai visuomet pataria, kaip reikėtų legalizuoti veiklą – kokie būtini dokumentai, reikalavimai patalpoms, kaip tinkamai laikytis higienos ir kt.“ – sako VMVT direktoriaus pavaduotoja Daiva Švelnienė.

Norėdami išsiaiškinti, ar viešojo maitinimo įmonės, parduotuvės, gamintojai dirba legaliai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai visoje Lietuvoje kartu su policijos pareigūnais ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) inspektoriais atlieka patikrinimus.

Vykdyti su maistu susijusią veiklą gali tik Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą turintys ar registruoti maisto tvarkymo subjektai. Neturint šio leidimo, gresia griežčiausia VMVT taikoma sankcija – veiklos uždraudimas, baudas skiria VMI.