Verslas

2020.04.08 18:26

Vyriausybė nori lengvinti galimybes įmonėms išvengti bankroto

BNS2020.04.08 18:26

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui sudaryti palankesnes sąlygas likvidumo ir mokumo problemų turinčioms įmonėms išvengti nemokumo proceso inicijavimo bei išsaugoti verslą.

Įstatymo projektą parengusi Finansų ministerija nurodo, kad numatomos priemonės suteiks papildomo laiko ir galimybių sąžiningam verslui įveikti finansinius sunkumus ir išsaugoti įmonės mokumą.

„Tikrai labai svarbus klausimas. Verslas susiduria ir susidurs ne tik su likvidumo, bet ir su mokumo problemomis. (...) Šio pakeitimo tikslas yra padėti išsaugoti verslą ir darbo vietas tam verslui, kuris įprastomis sąlygomis buvo gyvybingas, tačiau dėl viruso sukeltų priežasčių, didelė tikimybė, jog bankrutuotų“, – Vyriausybės posėdyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Ministrų kabinetas, be kitų siūlymų, rekomenduoja laikinai sustabdyti įmonės vadovo pareigą kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo arba bankroto bylos iškėlimo – per karantiną ir tris mėnesius po karantino Lietuvoje atšaukimo. Pagal dabartinį reguliavimą, jeigu įmonė nebegali vykdyti savo įsipareigojimų, Juridinių asmenų nemokumo įstatymas įpareigoja įmonės vadovą privaloma tvarka inicijuoti nemokumo procesą.

Trijų mėnesių terminą Vyriausybė galėtų pratęsti, bet ne ilgiau nei iki šių metų pabaigos.

„Tokiais pakeitimais siekiama sudaryti tinkamą balansą tarp finansinių sunkumų paveiktų juridinių asmenų ir jų kreditorių. Įmonėms suteikiamas ilgesnis terminas sprendimų paieškai, o kreditoriams – teisė kreiptis dėl bankroto išlieka. Taip užtikrinama, kad nebūtų naudojamasi situacija ir nebūtų ignoruojami kreditoriai, o abi pusės būtų suinteresuotos rasti sprendimus ir bendradarbiauti“, – aiškino V. Šapoka.

Ministerija pabrėžia, kad valstybė jau yra nustačiusi paketą priemonių, kuriomis siekiama padėti su finansiniais sunkumais susiduriančioms įmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt