Verslas

2020.04.08 16:57

Dėl atidėtų paskolų palūkanų kompensavimo jau kreipėsi beveik 100 smulkių ir vidutinių įmonių

Lukas Blekaitis, ELTA2020.04.08 16:57

Laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einančio Žygimanto Vaičiūno teigimu, dėl atidėtų paskolų palūkanų kompensavimo jau kreipėsi beveik 100 smulkių ir vidutinių įmonių.

„Visos sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriančios mažos ir vidutinės įmonės jau nuo praėjusio penktadienio gali kreiptis į INVEGA dėl atidėtų paskolų palūkanų kompensavimo. Naujausiais duomenimis, tai padarė jau beveik šimtas įmonių. Raginame šia galimybe aktyviai pasinaudoti kitas, nes valstybė kompensuos paskolų palūkanas, o įmonės savo sutaupytas lėšas galės nukreipti kitoms svarbioms reikmėms.

Antra, jau šiandien nedidelės įmonės gali susipažinti su joms skirtos naujos finansinės priemonės tvarka ir ruoštis teikti paraiškas nuo penktadienio. Bus teikiamos lengvatinės paskolos mažoms ir vidutinėms įmonėms dėl neapmokėtų sąskaitų. Greitai ir paprastai, vos per vieną dieną, bus suteikiama paskola, skirta apmokėti nedidelių verslo įmonių sąskaitas, kurios buvo išrašytos iki karantino, tačiau nebuvo apmokėtos paslaugas ar prekes pirkusios įmonės dėl paskelbto karantino“, – feisbuke teigė Ž. Vaičiūnas.

Anot ministro, kitą savaitę startuos dar trys finansinio skatinimo priemonės – lengvatinės paskolos likvidumui palaikyti labiausiai paveiktoms smulkioms ir vidutinėms įmonėms, fondas COVID-19 paveiktoms vidutinėms ir didelėms įmonėms bei valstybės garantijos.

„Šiuo metu sprendžiame ir dar vieną verslui aktualią problemą – dėl nuomos mokesčio karantino metu. Nuomonių yra įvairių, variantų, kaip spręsti šią problemą, taip pat yra skirtingų, tačiau turime rasti optimalų sprendimą, kuris efektyviai veiktų“, – pranešė ministras.