Verslas

2020.04.08 16:36

Karantinas skriaudžia ne visus – rekordiškai daugėja pašto siuntų

Kristina Jackūnaitė, Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.08 16:36

Dėl karantino kenčia ne visos ekonomikos sritys. Kai kurioms tai klestėjimo metas. Lietuvos paštas skelbia, kad per karantiną – kovo 23–29 dienomis, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu siuntų skaičius kai kuriuose regionuose išaugo du kartus.

Daugiausia siuntų keliauja į didžiuosius miestus, o absoliutus lyderis yra Vilnius. Tačiau didžiausias augimas, palyginti su ankstesniais laikotarpiais, – regionuose.

Labiausiai nuotoliniu būdu persiorientavo pirkti Raseinių, Tauragės, Kretingos, Jonavos, Marijampolės, Garliavos ir Alytaus gyventojai.

Dažniausiai siuntos keliauja iš vaistinių, knygų bei kosmetikos pardavėjų.

Lietuvos pašto atstovas Norbertas Žioba teigia, kad pokyčiai yra įspūdingi.

„Lietuvoje paskelbus karantiną žmonės pradėjo pirkti nuotoliniu būdu, dėl to tikrai įspūdingai išaugo siuntų skaičiai ir lyginant pirmąsias dvi karantino savaites su prieš tai buvusiomis dviem savaitėm – siuntų kiekiai išaugo iki 75 proc.“, – pastebi N. Žioba.

Pasak jo, siuntų augimas ypač pastebimas regionuose: „pats įspūdingiausias augimas yra ne didmiesčiuose, kur yra didelis augimas, bet būtent regionuose, regionų miesteliuose kaip Raseiniai, Kretinga, Tauragė, Jonava, Marijampolė“.

„Jeigu palyginti siuntų skaičius su praėjusių metų atitinkamomis savaitėmis, tai augimai kai kur siekia daugiau negu du kartus“, – atskleidžia Lietuvos pašto atstovas.

Tiesa, N. Žioba pripažįsta, kad dėl išaugusios paklausos susiduriama ir su iššūkiais.

„Net ir stengiantis padaryti tai, kas šiaip atrodo neįmanoma, kartais visko nespėji. Kartais tenka atsiprašyti klientų, kad kai kurie iš jų gauna ne sekančią dieną, o tenka viena ar net dviem dienom palaukti ilgiau savo siuntos“, – pažymi jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.