Verslas

2020.04.09 05:30

Nors visai giminei stalo ruošti nereikės, lietuvius vilioja galimybė neleisti laiko virtuvėje – Velykų stalą užsisako

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.04.09 05:30

Kelios dešimtys eurų šeimai arba apie 11–18 eurų žmogui. Tiek tektų susimokėti, kad nereikėtų ne tik leisti laiko virtuvėje, bet net ir sukti galvos dėl Velykų vaišių. Kaip sako LRT.lt kalbinti paslaugų teikėjai, nors tokia paslauga išlieka populiari, karantinas padarė savo – kadangi didesnės kompanijos per šią šventę nesusirinks, daugelį domina gana negausios vaišės.

Atsižvelgdami į tai LRT.lt kalbinti paslaugų teikėjai pasakoja apie skirtingas strategijas. Kulinarijos studijos „Čiop čiop“ įkūrėja Rūta Gliecienė LRT.lt teigia, kad buvo priimtas sprendimas meniu sudaryti vos dviem žmonėms. Maistą tiekiančios bendrovės „Food stories“ įkūrėja ir vadovė Kristina Vaitkevičienė pasirinko klientams tiekti tik užkandžius, o bendrovė „Valčiūnai“ vis dėlto nieko nekeičia – meniu siūlo šešiems žmonėms.

Galioja ankstesnių metų principai

Maistą tiekiančios bendrovės „Valčiūnai“ vadovas Ryšardas Voišnis LRT.lt tvirtina, kad idėja pasiūlyti klientams įsigyti visas vaišes Velykų stalui kilo dar praėjusiais metais. Tiesa, tada šis pasiūlymas buvo kaip pirmas blynas – tik pabandyta, o ir didelio klientų dėmesio nesulaukė.

„Galvojome, ko žmonėms reikia. Būna atvejų, kai žmonės patys neturi laiko, dirba ar dar kažką. Todėl nusprendėme, kad jiems reikėtų padėti. Taip gimė ir kiti pasiūlymai. Tai siūlome ne tik per Velykas, bet ir per Kūčias, per Naujuosius metus bei kitas šventes, kai žmonėms reikalinga pagalba“, – tvirtina R. Voišnis.

Jų bendrovės meniu parengtas šešiems žmonėms. Atkreipus dėmesį, kad šiemet Velykas žmonės turbūt švęs tik savo šeimose, todėl šeši žmonės prie stalo susės gana retai, R. Voišnis tvirtina, kad toks pasiūlymas išliko dar nuo praėjusių metų.

„Praėjusiais metais taip sugalvojome, taip ir pradėjome. Iš tikrųjų net stipriai negalvojome. Kažką reikėjo greitai pasiūlyti rinkai. Sukūrėme meniu, skirtą šešiems žmonėms. Nebuvo jokios intencijos ar minties. Tiesiog viskas kilo spontaniškai“, – pasakoja R. Voišnis.

Jo tvirtinimu, nepaisant aplinkybių, pasirinkti meniu mažesniam skaičiui žmonių negalima. Meniu sudarytas taip, kad bendrovė visą maistą galėtų paruošti laiku, kad jai nepakiltų gamybos kaštai ir tai apsimokėtų daryti, o klientams smarkiai nešoktelėtų pasiūlymo kaina.

„Tai toks pirmas bandymas. Kitais kartais pagalvosime kažką geresnio, kad ir keturiems žmonėms būtų galima užsisakyti, ir galbūt didesnėms kompanijoms. Ar galbūt net suteiksime galimybę užsisakyti kažką savo, ko žmogus norėtų. Bet šiuo metu padarėme taip, kad ir mums dėl to nebūtų didelių problemų, kad žmonėms užsisakius galėtume greičiau pagaminti“, – tvirtina R. Voišnis.

Užsisakius paslaugą, visi patiekalai atgabenami tiesiai iki žmogaus namų ir perduodami bekontakčiu būdu, paliekant rinkinį prie buto ar pastato durų.

Velykinis pasiūlymas yra toks, kad, susimokėję 70 eurų, klientai rastų šešis margučius, keptą vištą, dviejų rūšių suktinukus, dviejų rūšių salotas, mėsos asorti bei dar tris patiekalus: silkę, krabus ir žuvį, keptą tešloje.

Kai kurių klientų pagamintos vaišės nedomina

Tie, kas mano, kad tokio maisto per daug, ar nori maistą ruošti patys, gali pasirinkti ir kitą variantą – įsigyti kaimiškų produktų rinkinį. Kaip sako R. Voišnis, tai gali būti tinkamas pasirinkimas tiems, kurie nori tiesiog papildyti savo stalą ar netgi paruošti įvairių patiekalų iš ūkininkų užaugintų produktų.

„Tokį pasiūlymą sukūrėme pirmadienį, paleidome. Žmonėms toks variantas irgi įdomus – dar ne pagamintas maistas, o tiesiog aukštos kokybės gera produkcija. Tai tiesiog ingredientai, pavyzdžiui, geros kokybės kiaušiniai. Krepšelį lygiai taip pat atvežame į namus, kad žmonės turėtų galimybę kažką pasigaminti ar papildyti savo stalą tais produktais“, – tvirtina R. Voišnis.

Tiesa, čia krepšelį klientas jau gali susidaryti pats ir įsigyti jį dominančių produktų tiek, kiek jam reikia. Už kepalą naminės ruginės duonos be mielių, iškeptos iš ekologiškų grūdų, maltų akmeninėmis girnomis, tektų sumokėti 5 eurus.

Už 10 vnt. kaimiškų vištų, maitintų grūdais, kiaušinių – 2,6 Eur. Kaimiški rauginti kopūstai kainuoja 1,6 Eur, o kaimiški natūralūs krienai – 2,2 Eur. Pieno produktų kainos svyruoja nuo 1,6 Eur, pavyzdžiui, už 450 g natūralaus jogurto, iki 6 eurų už 0,5 kg kaimiško natūralaus sviesto.

Margučius gali tekti marginti patiems

Maistą tiekiančios įmonės „Food Stories“ įkūrėja ir vadovė Kristina Vaitkevičienė, paklausta, kaip kilo mintis pasiūlyti klientams užsisakyti Velykų vaišes, juokiasi – tam ir minčių nereikia.

„Tai lygiai tas pats, kaip ir bet kokiai šventei, pavyzdžiui, Kalėdoms ar Naujiesiems metams. Žmonės tiesiog užsakinėja. Tai nėra kažkokia naujiena. Nereikia tų minčių naujų atrasti. Tiesiog šios Velykos kitokios, todėl pasiūlymai yra labai mažam skaičiui žmonių“, – sako K. Vaitkevičienė.

Sudaryti meniu svyruoja nuo 3 iki 10 asmenų. Kaina atitinkamai taip pat kinta ir siekia nuo 45 iki 95 eurų. K. Vaitkevičienė tvirtina, kad pateikti meniu tėra orientaciniai, koreguoti galima tiek žmonių skaičių, tiek patį meniu.

Nepriklausomai nuo to, kiek žmonių skirtas meniu, jame vyrauja užkandžiai. Pavyzdžiui, pasirinkus trims žmonėms skirtą meniu, klientai sulauktų krepšelio su sūdyta lašiša įdarytais kiaušiniais, brusketomis su anties filė, keptų sūrio pyragėlių ir kitų užkandžių.

Šiame meniu nerastumėte nei kepsnių, nei tuo labiau margučių. Kaip paaiškina K. Vaitkevičienė, tai lėmė pastebėjimas, kad klientai dažnai bet kokiu atveju šventėms kažką ruošia, todėl neretai užsisakyti pageidauja tik užkandžius, o kartais net ir itin nedidelį kiekį, kad tai taptų stalo puošmena.

„Manau, kad šventėms jie vis tiek nemažai ir patys gamina, neskaitant to, ar žmogus turi, ar neturi pinigų, ar turi mažai, ar daug. Kiekvienas nori kažką pasipuošti. Būna dažnas pasakymas „noriu užsakyti labai nedaug, pati gaminsiu, bet noriu papuošti stalą“, – sako K. Vaitkevičienė.

Pašnekovės teigimu, apie margučius klientai net nesiteirauja. Jos vertinimu, tai yra tas Velykų atributas, kurį kiekvienas turėtų paruošti pats.

„Žmonės apskritai net neklausia, ar mes parduodame margučius. Tokio dalyko į meniu nededu sąmoningai, nes manau, kad kiekvienas turi tai pats pasidaryti. Tai tokia šventė. Prekybos centruose yra pirkti dažytų kiaušinių, matyt, tokia paslauga, jeigu ją siūlo, gal ir yra aktuali, bet manęs niekas to neklausia“, – tvirtina K. Vaitkevičienė.

Paprašyta įvertinti, kiek pinigų žmogui reikėtų numatyti savo biudžete, kad įsigytų įprastą vidutinį užsakymą, pašnekovė tvirtina, kad krepšelis, lyginant su praėjusiais metais, gerokai susitraukė, todėl suma nebūtų didelė.

„Dabar ta vidutinio užsakymo suma tiesiog mažesnė, nes mažesnis žmonių skaičius. Kuo daugiau žmonių susirenka į šventę, tuo daugiau jie užsako. Dabar jie mažiau užsako, nes mažas žmonių skaičius. Čia net nėra, ką lyginti, kaip buvo pirma, ir kaip yra dabar. Dabartiniai užsakymai labai maži“, – sako K. Vaitkevičienė.

Dėl karantino teko pakoreguoti veiklą

Kulinarinės studijos „Čiop čiop“ Kaune įkūrėja ir vadovė Rūta Glicienė LRT.lt teigia, kad galimybė užsisakyti Velykų vaišes jų studijoje siūloma pirmą kartą, tačiau tai iš dalies lėmė ir šalyje paskelbtas karantinas.

Kaip pasakoja pašnekovė, anksčiau dažnai tekdavo važiuoti pas klientus su įvairiais maisto ruošimo, dekoro sprendimais. Kartu tekdavo vežtis ir visą komandą – šefą, asistentus.

„Ruošdavome maistą prie žmonių. Prisitaikydami prie dabartinės situacijos radome kūrybišką sprendimą, kuris, tikimės, suteiks jaukios šventės jausmą ir naujus skonius namuose“, – sako R. Glicienė.

„Mūsų įprasta veikla – švenčių organizavimas studijoje ar už jos ribų – šiuo metu yra, švelniai tariant, apribota. Susiklosčius dabartinei situacijai sukūrėme šį pasiūlymą, kad kiekvienas savo namuose galėtų pasidžiaugti naujais, moderniais skoniais ir jau paruoštais patiekalais“, – aiškina ji.

Anot pašnekovės, paslauga skirta būtent tiems, kurie nori mėgautis maistu, bet praleisti gamybos procesą. Taip pat šią paslaugą kai kurie klientai tiesiog padovanoja savo artimiesiems.

Užsisakius tokią paslaugą klientams gaminti jau nieko nebereikės, o Velykų stalui maistas bus pristatytas šeštadienio popietę. Tiesa, kas tiksliai atkeliaus, priklausys ir nuo klientų pasirinkimo. Šiuo atveju klientai gali užsisakyti užkandžių, desertų ar visą vakarienę ar pietus.

„Viskas paruošta, supakuota, beliks tik gražiai serviruoti. Taip pat siūlomi pietų ar vakarienės sprendimai – specialiai „Čiop Čiop“ šefų sukurti pagrindinių patiekalų receptai. Visi produktai kruopščiai atrinkti, apdoroti, marinuoti ir vakuumuoti. Reikia tik išpakuoti, iškepti ar pašildyti orkaitėje ir jaukiai pietauti ar vakarieniauti“, – sako R. Glicienė.

Tokios paslaugos kaina – nuo 12 eurų. Tačiau už šią sumą galėsite pasimėgauti desertų dėžute, kurioje rasite keturis dviejų rūšių pyrago gabalėlius ir du desertus.

Vis dėlto tiems, kas norėtų pavalgyti sočiau, piniginę tektų pakratyti labiau. Pavyzdžiui, trijų patiekalų rinkinys dviem kainuos 36 eurus. Norint dar pasimėgauti ir desertu, reikėtų pridėti dar 4 eurus.

Kaip sako R. Glicienė, galutinė kaina priklauso nuo konkrečių kliento pasirinkimų ir užsakomo maisto kiekio.

„Skatiname žmones likti namuose ir Velykas švęsti su artimaisiais namuose, todėl rinkiniai subalansuoti dviem žmonėms. Didesnėms šeimoms kiekius galima didinti, papildyti desertais, gaiviaisiais gėrimais ar pavasarine stalo kompozicija“, – nurodo R. Glicienė.