Verslas

2020.04.08 15:39

Skvernelis vardija, kas galėtų dirbti po Velykų: smulkus verslas, valymo paslaugos, kirpėjai, raktų gamyba

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.04.08 15:39

Spaudos konferencijos metu premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad jau po Velykų – balandžio 14-15 d. galvojama leisti atsidaryti tam tikriems prekybos ir paslaugų sektoriams. Sąrašą, kam bus leista atsidaryti, planuojama paskelbti dar šią savaitę. 

S. Skvernelis sako, kad trečiadienį Vyriausybėje buvo diskutuojama dėl verslo sektorių, kuriems būtų leista pradėti veiklą jau po Velykų.

„Numatyti keli sektoriai, kuriems po Velykų galbūt numatyta iš karto atpalaiduoti tam tikrą režimą. Tai būtų prekybos sektorius, nekalbant apie didžiuosius centrus, tokius kaip „Akropolis“, „Panorama“ ir panašaus pobūdžio paviljonus ar pramogų centrus, kuriuose būna daug žmonių. Sąlygos būtų kitokios ir jas dar šią savaitę paskelbsime“, – sako premjeras.

Skvernelis: išvažiuoti iš miesto savaitgalį galima, tačiau įvažiavimai bus kontroliuojami

Anot jo, taip pat galima kalbėti apie laipsnišką sąlygų palengvinimą paslaugų sektoriui: kirpykloms, smulkiajma verslui, raktų gamintojams, valykloms ir panašiems verslo sektoriams.

„Kalbame, kad atskiriems sektoriams galėtume atpalaiduoti (draudimus – LRT) jei viskas bus sėkmingai. Tačiau tikrai nekalbame apie lauko kavines. Tokio palengvinimo jiems nenumatome, tai galėtų būti vėliau“, – sako S. Skvernelis.

Anot jo, tam tikriems verslams galvojama leisti atsidaryti jau balandžio 14-15 d.

S. Skvernelis pažymi, kad jau po Velykų planuojama skelbti preliminarias datas, kada bus leista atsidaryti sporto klubams, organizuoti kultūrinius renginius.

„Bus preliminarios datos, kada galėtų pradėti veikti sporto renginiai ar klubai, kada galėtų kultūros renginiai pradėti veikti, kada galėtų atsirasti galimybė mokymo įstaigoms funkcionuoti, galbūt pagal atskirtas klases. Tai yra vėlesnis etapas. Dabar mes kalbame apie sušvelninimą, tačiau šios dienos nutarime to dar nėra padaryta. Tai bus padaryta, jei savaitgalis bus sėkmingas“, – sako S. Skvernelis.

LRT.lt primena, kad Vyriausybės nutarimu, dar iki Velykų bus leista augalų, sėklų, trąšų prekyba lauko sąlygomis specializuotose vietose. Iki šiol per karantiną bet kokia prekyba, išskyrus maisto ar kitas būtinas prekes, kaip degalai, nebuvo leidžiama.

Sporto klubai, odontologijos klinikos dar neturi tikėtis veiklos atnaujinimo

Trečiadienio dieną Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tai pat minėjo, kad sporto klubai, odontologijos klinikos, renginių organizatoriai karantino sušvelninimo dar gali nesitikėti.

„Švelninimui turime pasiruošti labai atsakingai ir numatyti sąlygas, kuriomis tam tikri suvaržymai gali būti nuiminėjami, – sakė jis, pažymėdamas, kad ne viskas yra uždaryta. – Mes nesame uždarę parduotuvių, degalinių, vaistinių, jie patys ėmėsi saugumo priemonių ir viskas veikia. Galėsime galvoti apie sąlygų palengvinimą, tik norėčiau akcentuoti – kad ir kokie būtų palengvinimai, rizikos grupėms tai nebus taikoma. Mes ir toliau galvosime, kaip maksimaliai apsaugoti labiausiai pažeidžiamas grupes.“

Paklaustas, ar galėtų būti atidarytos odontologijos klinikos, mat tai daugeliui žmonių yra svarbi ir būtina paslauga, A. Veryga negalėjo suteikti daug vilčių: „Turbūt daugeliui teko lankytis pas odontologą, visi puikiai supranta, kaip ta paslauga teikiama, – specialistui tenka būti arti kliento burnos, taškomas vanduo, jis purškiamas į paciento burną, todėl specialistams reikėtų labai aukšto apsaugos lygio ir, vadinasi, reikėtų naudoti daugiau apsaugos priemonių. Dabar būtina pagalba yra teikiama, tačiau planinė odontologija, matyt, jei ir būtų atnaujinama, tai tik tada, kada specialistai galėtų užsitikrinti sau ypač aukštą saugos lygį“, – kalbėjo ministras.