Verslas

2020.04.08 12:39

Veryga: sporto klubai, odontologijos klinikos dar neturi tikėtis veiklos atnaujinimo, nežinia ir kaip dėl vasaros festivalių

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.04.08 12:39

Valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų centro vadovas Aurelijus Veryga trečiadienį vykusioje konferencijoje pripažino, kad sporto klubai, odontologijos klinikos, renginių organizatoriai karantino sušvelninimo dar gali nesitikėti.

„Švelninimui turime pasiruošti labai atsakingai ir numatyti sąlygas, kuriomis tam tikri suvaržymai gali būti nuiminėjami, – sakė jis, pažymėdamas, kad ne viskas yra uždaryta. – Mes nesame uždarę parduotuvių, degalinių, vaistinių, jie patys ėmėsi saugumo priemonių ir viskas veikia. Galėsime galvoti apie sąlygų palengvinimą, tik norėčiau akcentuoti – kad ir kokie būtų palengvinimai, rizikos grupėms tai nebus taikoma. Mes ir toliau galvosime, kaip maksimaliai apsaugoti labiausiai pažeidžiamas grupes.“

Visi puikiai supranta, kaip ta paslauga teikiama, – specialistui tenka būti arti kliento burnos, taškomas vanduo, jis purškiamas į paciento burną, todėl specialistams reikėtų labai aukšto apsaugos lygio.

Paklaustas, ar galėtų būti atidarytos odontologijos klinikos, mat tai daugeliui žmonių yra svarbi ir būtina paslauga, A. Veryga negalėjo suteikti daug vilčių: „Turbūt daugeliui teko lankytis pas odontologą, visi puikiai supranta, kaip ta paslauga teikiama, – specialistui tenka būti arti kliento burnos, taškomas vanduo, jis purškiamas į paciento burną, todėl specialistams reikėtų labai aukšto apsaugos lygio ir, vadinasi, reikėtų naudoti daugiau apsaugos priemonių. Dabar būtina pagalba yra teikiama, tačiau planinė odontologija, matyt, jei ir būtų atnaujinama, tai tik tada, kada specialistai galėtų užsitikrinti sau ypač aukštą saugos lygį.“

Karantino sąlygų švelninimo neturėtų tikėtis ir sporto klubai.

„Kai kalbame apie sporto klubus, kalbame apie bendrus dušus, žmones, kurie prakaituoja, patiria didelį fizinį krūvį. Aerozolinio plitimo galimybė tikrai labai aukšta. Tai nėra pirmo būtinumo reikalas, žmonės gali nueiti pavieniui į parką pasivaikščioti, bet tikrai ne į sporto klubą“, – teigė jis.

Kai kalbame apie sporto klubus, kalbame apie bendrus dušus, žmones, kurie prakaituoja, patiria didelį fizinį krūvį. Aerozolinio plitimo galimybė tikrai labai aukšta. Tai nėra pirmo būtinumo reikalas.

A. Veryga akcentavo, kad kiekvienas sektorius bus peržiūrimas atskirai ir bus sudėliotas planas, nuo ko pradėti karantino švelninimą. Net pritaikius švelninimo priemones, bus labai atidžiai stebima, ar nepadaugėjo ligos atvejų.

Taip pat ministras pakartojo, kad pasilinksminimo ir pramogų vietos bus atidarytos vėliausiai, nes jose kontaktas tarp žmonių ir buriavimasis yra didžiausias. Taip pat, kad galės atnaujinti veiklą, neturėtų tikėtis ir prekybos bei pramogų centrai, mat juose uždaroje patalpoje yra daugybė mažų parduotuvėlių, o tai vėlgi neleistų užtikrinti, kad žmonės nesiburiuotų.

Paklaustas, ar organizatoriams reikėtų ruoštis vasarą planuotiems festivaliams, A. Veryga teigė, kad į šį klausimą atsakyti sunku, bet ruoštis – galima.

Nereikia galvoti, kad visam laikui esame užsidarę ir karantinas bus visam laikui. Ruoštis galima, bet gali tekti tas pramogas nukelti į kitą laiką.

„Niekas nėra tikras, kaip pavyks suvaldyti infekciją. Ruoštis, manau, tikrai galima ir nereikia atsisakyti liepos ar rugpjūčio planų. Nereikia galvoti, kad visam laikui esame užsidarę ir karantinas bus visam laikui. Ruoštis galima, bet gali tekti tas pramogas nukelti į kitą laiką. Gyvenimas viską gali pakoreguoti, viską parodys pati situacija“, – sakė ministras

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.