Verslas

2020.04.08 11:27

Liko 3 mėnesiai apsispręsti dėl kaupimo pensijai: penktadalis šiemet įtrauktų gyventojų sprendimą jau priėmė

LRT.lt 2020.04.08 11:27

Iš gyventojų, kurie šiais metais įtraukiami į pensijų kaupimą, sprendimą – dalyvauti kaupime ar ne, jau priėmė kas penktas.

Likę gyventojai apsispręsti turi dar tris mėnesius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Per pirmus tris šių metų mėnesius 3120 gyventojų sudarė naujas pensijų kaupimo sutartis. Iš jų kas trečią sutartį (daugiau nei 1000) savo iniciatyva sudarė tie gyventojai, kurie šių metų pradžioje buvo įtraukti į pensijų kaupimą. Jie pensijų kaupimo dalyviais tapo nelaukdami birželio 30-osios – termino sprendimui priimti.

Tuo pačiu laikotarpiu 7450 gyventojų, kuriuos „Sodra“ įtraukė į pensijų kaupimą, pateikė prašymą antros pakopos pensijų kaupimo sistemoje nedalyvauti.

Iš viso į pensijų kaupimą šių metų pradžioje „Sodra“ įtraukė apie 43 tūkst. gyventojų, kurie anksčiau kaupime niekada nedalyvavo, buvo jaunesni nei 40 metų amžiaus ir turėjo darbą ar vykdė savarankišką veiklą. Iki šiol savo valios nepareiškė daugiau nei 34 tūkstančiai tokių gyventojų. Tai padaryti jie galės iki birželio 30 dienos.

„Visus gyventojus, įtrauktus į pensijų kaupimą, apie tai informavome per asmenines „Sodros“ paskyras www.sodra.lt/gyventojui, taip pat išsiuntėme registruotus laiškus tiems, kurie sausį mūsų pranešimų neperskaitė.

Praėjusių metų patirtis rodo, kad daugiausiai gyventojų sprendimus skuba priimti pirmaisiais mėnesiais bei artėjant pasirinkimo laikotarpio pabaigai. Tokias pat tendencijas matome ir šiemet“, – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

Jeigu gyventojas iki birželio 30 dienos nepateiks prašymo „Sodrai“ nedalyvauti kaupime ir pats nesudarys pensijų kaupimo sutarties su savo pasirinkta pensijų kaupimo bendrove, jis nuo liepos mėnesio taps pensijų kaupimo dalyviu „Sodros“ atsitiktine tvarka pasirinktoje bendrovėje.

Apsispręsti turi ir gali tik tie gyventojai, kurie kaupime iki šiol niekada nedalyvavo ir yra įtraukiami į kaupimą šiemet. Esamiems pensijų kaupimo dalyviams bei tiems, kurie nutraukė kaupimą ar sustabdė įmokų mokėjimą pernai, niekas nesikeičia – jiems nieko daryti nereikia.

„Sodros“ duomenimis, Lietuvoje yra 1,345 mln. galiojančių pensijų kaupimo sutarčių. Balandį „Sodra“ į gyventojų sąskaitas pensijų kaupimo bendrovėse pervedė apie 715 tūkstančių gyventojų, dalyvaujančių pensijų kaupime, įmokas. Tai reiškia, kad tiek gyventojų šį vasarį mokėjo pensijų kaupimo įmokas nuo savo darbo užmokesčio.