Verslas

2015.10.09 09:04

Muitininkai: konfiskavome tiek cigarečių, kad jomis 17 kartų nuklotume kelią nuo Vilniaus iki Klaipėdos

Gražvyda Grigaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.10.09 09:04

Sukanka 25-eri metai, kai įkurta Lietuvos muitinė. Pirmieji muitininkai sieną saugojo dirbdami statybininkų vagonėliuose ir tuo metu tai buvo ypač pavojinga tarnyba. Tačiau, išgyvenusi daug sunkumų, per 25-erius metus muitinė sustiprėjo ir tapo modernia institucija. Be kita ko, muitinės pareigūnai kasmet iš sulaikytos kontrabandos smarkiai papildo valstybės biudžetą.

Tik įkurtai Lietuvos muitinei sudėtingiausi buvo pirmieji veiklos metai, kuomet reikėjo apginti šalies nepriklausomybę, ekonominius interesus. Vieną skaudžiausių smūgių jauna tarnyba ir visa valstybė išgyveno 1991-siais metais, kai Medininkų kelio poste žuvo pasienyje dirbę pareigūnai.

Stiprėjant valstybei, gerėjo muitininkų kvalifikacija, darbo sąlygos, pasienyje išaugo nauji pastatai su modernia technika.

Pasak muitininkų,  kova su kontrabanda tapo veiksminga. Pavyzdžiui, per pastaruosius penkiolika metų, konfiskuota tiek cigarečių pakelių, kad jais galima būtų 17 kartų nukloti kelią nuo Vilniaus iki Klaipėdos. Naudodami naujausią įrangą pasieniečiai nuolat sulaiko ir kitų įvairiausių  nelegalių prekių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.