Verslas

2020.04.08 09:22

Metinė infliacija kovą – 1,8 proc.

Mažėjo vartojimo prekių ir paslaugų kainos
ELTA 2020.04.08 09:22

Kovo metinė infliacija, palyginti su praėjusių metų kovu, sudarė 1,8 proc., skelbia Statistikos departamentas.

Jo teigimu, infliacijai daugiausia įtakos turėjo mėsos ir jos produktų, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, atliekų rinkimo, vaisių, tabako gaminių kainų padidėjimas.

Taip pat, kaip teigiama Statistikos departamento pranešime, kietojo kuro, šilumos energijos, degalų ir tepalų kainų sumažėjimas.

Mažėjo vartojimo prekių ir paslaugų kainos

Kovą, palyginti su vasariu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,1 proc., informuoja Statistikos departamentas.

Pranešime teigiama, kad tam daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos kainų sumažėjimas bei drabužių ir avalynės, spirituotų gėrimų kainų padidėjimas.

2,9 proc. mažėjo transporto prekių ir paslaugų kainos. Pokytį nulėmė degalų ir tepalų (6,8 proc.) kainų sumažėjimas.

Tuo metu būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos sumažėjo 1,2 proc.) nulėmė šilumos energijos (6,2 proc.), kietojo kuro (1,3 proc.) kainų sumažėjimas.

Dėl naujų pavasario sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 5,6 proc. Avalynė pabrango 8,2 proc., drabužiai – 4,3 proc.

Statistikos departamento teigimu, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,1 proc. Daugiausia augo česnakų, saldžiųjų paprikų, greipfrutų, kivių kainos, bet sumažėjo ilgavaisių agurkų, gūžinių salotų, melionų, žiedinių kopūstų kainos.