Verslas

2020.04.08 10:00

Verslas keliasi į internetą – per karantiną Lietuvoje įsteigta 80 naujų elektroninių parduotuvių

atnaujinta 10.30
Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.08 10:00

„Verslios Lietuvos“ vadovė Daina Kleponė Vyriausybės nuotolinės spaudos konferencijos metu pristato pagalbos verslui iniciatyvą „Internete karantino nėra“.

Spaudos konferencijos metu „Verslios Lietuvos“ vadovė D. Kleponė pristatė internetinės prekybos platformą „Internete karantino nėra“, kurioje per 80 elektroninės prekybos specialistų savanoriškai padeda Lietuvos verslams atsidaryti internetines parduotuves.

„Tų elektroninių parduotuvių yra labai daug, užregistravome 830 parduotuvių mūsų platformoje. Daugiausiai yra aprangos ir dizaino prekių parduotuvių, jų yra apie 20 proc. Antra pagal dydį kategorija yra maisto prekės, toliau – baldai“, – pažymi D. Kleponė.

Informaciją, kaip susikurti internetinės prekybos parduotuvę, galite rasti čia.

Ji teigia, kad šiuo metu jau yra apie 50 įvykusių verslo konsultacijų ir atidaryta 80 naujų internetinės prekybos parduotuvių, kurios buvo įsteigtos karantino metu. Daugiausiai naujų parduotuvių, anot D. Kleponės, įsteigė maisto prekeiviai.

Apie 50 proc. naujų elektroninio verslo parduotuvių buvo atidarytos Vilniuje, Kaune – 19 proc. Klaipėdoje – 6 proc., o Lietuvos regionuose – 25 proc. Regionuose veikiančiose internetinės prekybos parduotuvėse dažniausiai prekiaujama maisto produktais.

„Tai rodo, kad verslas aktyviai keliasi į elektroninę erdvę ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose. Tai rodo, kad verslą gali daryti net ir būdamas namie“, – tikina D. Kleponė.

Ji taip pat pastebi, kad internetinės prekybos platforma – „Internete karantino nėra“, yra prieinama tik mažoms ir vidutinėms įmonėms, kadangi jos yra labiausiai nukentėjusios dėl įvesto karantino.

Leis prekiauti internetu nemokamai

D. Kleponė prasitaria ir apie antrąją „Verslios Lietuvos“ iniciatyvą – „Lietuvos internetinės prekybos iniciatyvą“, kuri leis internetinių parduotuvių neturinčioms įmonės nemokamai įkelti savo produkciją į internetinę parduotuvę.

„Tai bus programėlė „Partapp“. Joje bus galima neatlygintinai prekiauti verslams, kurie netgi neturi savo internetinių parduotuvių. Jie galės savo prekes per mobiliąją aplikaciją įkelti į „Partapp“ parduotuvę, o vartotojai vienoje vietoje, kaip prekybos centre, ras mažųjų Lietuvos gamintojų prekes.

Tereikės prekybininkui parsisiųsti aplikaciją ir nufotografuoti savo prekes. Tas nuotraukas iš karto bus galima įdėti į prekybos platformą, nustatyti savo kainą ir ta prekė jau bus matoma vartotojui“, – sako D. Kleponė.

Anot jos, internetinės prekybos aplikacija bus nemokama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.