Naujienų srautas

Verslas2020.04.07 16:36

Seimas siunčia svarbią žinią keliaujantiems: už neįvykusias keliones bus skirti specialūs kuponai

Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS 2020.04.07 16:36

Seimas pritarė įstatymo pataisoms, pagal kurias už dėl koronaviruso neįvykusią kelionę žmonės gautų specialius kuponus ir galėtų atostogauti vėliau. Jų vertė bus ne mažesnė, nei už kelionę sumokėta suma.

Už tokią įstatymo pataisą balsavo – 111 Seimo narių, prieš – 0, susilaikė – 1.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką, turistai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.751 straipsnio nuostatomis, galėjo reikalauti grąžinti už keliones sumokėtus pinigus per 14 dienų. Tačiau baiminamasi, kad tokia tvarka gali paskandinti pajamų šiuo metu negaunantį turizmo sektorių.

Todėl pasiūlyta, kad kelionių organizatoriai už neįvykusias keliones galėtų siūlyti klientams vienerius metus galiojantį kuponą.

Tokių kuponų vertė bus ne mažesnė, nei už kelionę sumokėta suma. Jie galės būti perleidžiami kitiems žmonėms, nekeičiant kelionės sąlygų, jais bus galima atsiskaityti už vieną ar kelias to paties organizatoriaus keliones, jei jų vertė atitiks kupono vertę.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymą keisti Lietuvos turizmo įstatymą pristatęs laikinai ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sakė, jog tokiu būdu turistai nepraras sumokėtų pinigų, o agentūros išsaugos darbo vietas, išvengs bankroto ar nemokumo.

Konservatorius Mykolas Majauskas pastebi, kad turizmo sektorius šiuo metu neturi jokių pajamų, todėl vienintelis būdas nebankrutuoti turizmo įmonėms – leisti joms savo klientams išmokėti kuponus už nutrauktas keliones.

„Tačiau reikia pastebėti, kad žmonės taip pat šiandien neturi pinigų, todėl nori atsiimti pinigus, o ne kuponus. Todėl esminis dalykas, suteikti galimybę turizmo kompanijoms išmokėti kuponus, kurių vertė galėtų būti didesnė, negu kelionė, kurią nusipirko prieš tai. Įstatymas, kurį teikė Vyriausybė, to nenumatė, todėl džiaugiuosi, kad komitetas patobulino projektą ir dabar kelionių organizatorių kompanijos galės suteikti kuponus didesnės vertės, tokiu būdu paskatindamos žmones imti kuponus, o ne pinigus, taip sprendžiant kompanijų likvidumo problemą“, – Seime komentavo M. Majauskas.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos duomenimis, Lietuvoje veikia 252 kelionių organizatoriai, iš jų 116 – išvykstamojo, 40 – vietinio, 96 – atvykstamojo turizmo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi