Naujienų srautas

Verslas2020.04.07 10:08

„Amber Grid“ vadovauja iki šiol laikinai jai vadovavęs Nemunas Biknius

atnaujinta 10.29
Roma Pakėnienė, BNS 2020.04.07 10:08

Valstybės netiesiogiai valdomai dujų perdavimo bendrovei „Amber Grid“ vadovaus beveik pusmetį jai laikinai vadovaujantis buvęs įmonės valdybos pirmininkas, „Epso-G“ strategijos ir plėtros direktorius 41-erių Nemunas Biknius.

„Amber Grid“ pranešė, kad bendrovės valdyba jį generaliniu direktoriumi paskyrė antradienį.

Pasak „Amber Grid“ valdybos pirmininko Algirdo Juozaponio, vadovu išrinktas kompetentingas, geros dalykinės reputacijos profesionalas, gebantis įkvėpti ir sutelkti darbuotojus, siekti bendrovės strategijos tikslų.

Anot jo, naujam vadovui keliami trys svarbiausi tikslai: užtikrinti stabilų visos dujų perdavimo sistemos darbą, laiku užbaigti dujotiekio su Lenkija (GIPL) statybą ir spręsti regioninės dujų rinkos integracijos klausimus, taip pat įgyvendinti Nacionalinėje energetikos strategijoje keliamus žaliosios energetikos bei klimato kaitos mažinimo tikslus.

N. Biknius sako sieksiąs, kad GIPL bus nutiestas iki 2021 metų pabaigos, kaip ir numatyta. Pasak jo, dujos neabejotinai turi ateitį.

„Sistema transformuosis, keisis išgavimo ir transportavimo būdai, tačiau dujos išliks reikšminga energijos visumos dalimi. Todėl turime ne tik būti pasirengę šiam virsmui, bet ir vieni pirmųjų pritaikę technologijas žaliųjų dujų plėtrai, taip sudarydami galimybes rinkai vystytis“, – pranešime sakė N. Biknius.

Nuo pernai spalio 28 dienos laikinai „Amber Grid“ vadovaujantis energetikos ir termoinžinerijos bei aplinkos vadybos studijas baigęs N. Biknius yra „Litgrid“ ir „Baltpool“ valdybų narys, yra dirbęs „Lietuvos dujose“, Ekonomikos ir Energetikos ministerijose.

Pasibaigus pirmajam atrankos etapui, paraiškas naujo „Amber Grid“ vadovo konkursui buvo pateikę 17 kandidatų. Atrankoje dalyvavę kandidatai pasižymėjo aukštomis vadybos kompetencijomis, patirtimi energetikos sektoriuje, privataus bei valstybės kapitalo įmonėse, teigia „Amber Grid“.

BNS žiniomis, galutiniame etape buvo likę 3 kandidatai – be N. Bikniaus, „Amber Grid“ vadovauti pretendavo bendros Baltijos šalių įmonės „RB Rail“ valdybos narys ir vyriausiasis finansininkas Ignas Degutis bei Civilinės aviacijos asociacijos valdybos pirmininkas, buvęs orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovės „Litcargus“ vadovas Saulius Batavičius.

Bendrovė nuolatinio vadovo neturi nuo pernai spalio pabaigos, kai pasitraukė nuo 2013-ųjų jai vadovavęs Saulius Bilys. Jis atsistatydino po to, kai įmonei nepavyko laiku pasirašyti magistralinio dujotiekio į Lenkiją (GIPL) statybos sutarties, taip pat kilus abejonių dėl konkurso skaidrumo.

Beveik 80 mln. eurų vertės dujotiekio statybos sutartis galiausiai pasirašyta su dujotiekių statybos bendrove „Alvora“, pripažinta konkurso laimėtoja, iš naujo patikrinus dviejų geriausius pasiūlymus pateikusių įmonių pasiūlymus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi