Naujienų srautas

Verslas2020.04.06 18:38

Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos perdirbimo įmonių laikinai stabdo gamybą

LRT.lt 2020.04.06 18:38

Vakarų medienos grupė (VMG) pranešė, kad laikinai stabdo savo gamybą, o toks sprendimas priimtas dėl daugelyje šalių paskelbto karantino.

Viena didžiausių Baltijos šalių medienos pramonės perdirbimo ir baldų gamybos įmonių gamybą ketina stabdyti iš karto po Velykų, o laikotarpis, kuomet įmonė nevykdytų gamybos būtų tarp vienos ir dviejų savaičių.

Kaip rašo delfi.lt, įmonės atstovai patvirtino, kad baldų gamyba numatyta stabdyti vienai savaitei, medžio drožlių plokščių gamybos veikla sustotų dviems savaitėms.

Dar praėjusių metų gruodį medienos bei baldų gamybos įmonių grupė baigė statyti maždaug 140 mln. eurų vertės medienos drožlių plokščių gamyklą Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), o sausį pradėjo jos bandymus.

Medžio drožlių gamyklą Akmenės rajone VMG pradėjo statyti 2017-ųjų rugpjūtį. Galutinai užbaigusi plėtrą, grupė čia iš viso ketina sukurti apie 1 tūkst. darbo vietų.

Gamyklą statė VMG statybų įmonė „Kalvasta“, o įrangą gamino Vokietijos įmonė „Siempelkamp“.

Medienos drožlių plokštės gamyklos statyboms Lietuvos „Swedbank“ suteikė dvi 53,9 mln. eurų paskolas. Į projektą investavo ir investicijų bendrovės „Domestique Asset Management“ valdomas fondas.

Vakarų medienos grupė valdo įmones „Klaipėdos mediena“, „Sakuona“, „VMG Technics“, be to, ji yra Akmenės laisvosios ekonominės zonos operatorė.

VMG konsoliduotos pajamos 2018 metais augo 4,1 proc. iki 163,587 mln. eurų, grynasis pelnas – 7,2 proc. iki 17,484 mln. eurų.

100 proc. VMG akcijų valdo Kipre registruota „VMG Holdings“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi