Verslas

2020.04.06 16:41

Atnaujinti veiklą norinčių verslų siūlymai: riboti klientų srautus, matuoti visų ateinančiųjų temperatūrą

Riboti klientų srautus, matuoti visų ateinančiųjų temperatūrą, leisti į patalpas patekti tik iš gatvės, jei tai yra įmanoma, ir t. t. Tokius pasiūlymus Vyriausybei pateikė asocijuotos verslo struktūros, norinčios atnaujinti veiklą.

LRT.lt primena, kad nuo praėjusios savaitės iki pirmadienio pietų jos buvo kviečiamos pateikti savo siūlymus, ko galėtų imtis, kad karantinas joms būtų sušvelnintas.

„Iki 12 valandos mes laukėme asocijuotų verslo struktūrų pasiūlymų. Sulaukėme apie 20 didesnių ir mažesnių verslo asociacijų siūlymų, o bendrai pasiūlytos priemonės yra tokios: riboti klientų srautus, matuoti visų ateinančių klientų temperatūrą, periodiškai prekybos vietose atlikti mikrobiologinius tyrimus, užtikrinti, kad įėjimas į prekybos ar paslaugų vietas būtų tik tiesiogiai iš gatvės ir t. t.“, – apibendrino Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Tačiau jis pažymėjo, kad kai kurios verslo struktūros pareiškė, jog veiklos kol kas nesiekia atnaujinti: „Norėčiau atkreipti dėmesį, kad kai kurios [asocijuotos verslo struktūros] jaučia, kad jų socialinė atsakomybė šiuo metu – neatnaujinti veiklos. “

Jis teigė, kad Vyriausybė bet kokiu atveju šiuos surinktus pasiūlymus svarstys.

„Kai ateis laikas, galėsime priimti sprendimus dėl tam tikro verslo liberalizavimo“, – teigė jis.

G. Surplys taip pat priminė, kad šiandien Vyriausybė išplatino sąrašą paramos verslui priemonių.

„Pavyzdžiui, „Invega“ priemonei dėl paskolų jau sulaukė apie 50 paraiškų. Taip pat nuo vakar startavo paramos priemonė darbdaviams dėl prastovų ir savarankiškai dirbantiesiems. Jau sulaukėme virš 5000 savarankiškai dirbančiųjų kreipimųsi ir 38 darbdavių kreipimųsi“, – pasakojo jis.

Visą paramos priemonių sąrašą galite rasti čia:

G. Surplys taip pat pranešė, kad prekybos tinklai ir kai kurios vaistinės sulaukė didelio medicininių kaukių ir kitų apsaugos priemonių papildymo. Vien vaistinių tinklas „Camelia“ antradienį visose vaistinėse pradės prekiauti 200 tūkst. medicininių kaukių, o vaistinių tinklai „Eurovaistinė“ ir „BENU“ taip pat žada jų turėti kelis šimtus tūkstančių.

„Pagrindinė žinutė – nereikia žvalgytis po internetą ir pikti iš spekuliantų, kurie [tas priemones] parduoda dvigubai ar trigubai brangiau“, – pažymėjo jis.