Verslas

2020.04.06 14:48

Veryga: koks verslas sulauks lengvatų dėl karantino, pirmiausia lems gyventojų poreikiai

atnaujinta 14.56

Kol kas sprendimo dėl to, kokiam verslui turėtų būti švelninamos karantino sąlygos, nėra, bet tikėtina, kad pirmiausia dėmesys bus kreipiamas į žmonių poreikius pirmadienį spaudos konferencijoje tvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Galima tikėtis, tik neprisiriščiau prie konkretaus sektoriaus – ar tai būtų gėlės, ar kitokia sritis. Logika čia turėtų būti kitokia. Manau, bet kokios sritys galėtų tikėtis sušvelninimo, jeigu galės išpildyti tam tikrus reikalavimus: saugumo darbuotojams, saugumo klientams, kurie ten lankosi, higienos priemones ir kt.“, – teigė A. Veryga.

Jis atmetė galimybės, kad klientams bei darbuotojams galėtų būti matuojama temperatūra ar pritaikytos kitos priemonės, kurios leistų užtikrinti, kad virusas nebūtų perduodamas darbuotojui ar kitam asmeniui.

„Dėl palengvinimo diskusija turbūt bus ne apie atskirus sektorius, o apie galimybę laisviau gyventojams naudotis paslaugomis, (...) jeigu bus užtikrintos apsaugos sąlygos“, – teigė A. Veryga.

Anot jo, pagrindo griežtinti karantino sąlygas nei gyventojams, nei verslui kol kas nėra, tačiau privalu išlikti kantriems.

„Dėl sugriežtinimo kol kas nėra jokių argumentų, dėl ko reikėtų griežtinti. Situacija nėra bloga. Reikėtų išlaikyti kantrybę, budrumą ir nepradėti elgtis neapgalvotai“, – ragino A. Veryga.

„Tai yra ateities klausimas, jam ruošiamasi, apie jį diskutuojama, kol kas sprendimų nėra, bet ateityje bus“, – kalbėdamas apie galimybę karantiną sušvelninti kai kuriems verslo atstovams pridūrė ministras.

Jo tvirtinimu, sprendimą dėl karantino švelninimo verslui trečiadienį turėtų priimti Vyriaiusybė.