Verslas

2020.04.12 09:51

Koronaviruso pandemija vienija geriems darbams – pagalbos ranką skurstantiesiems tiesia ūkininkai

Rūta Katkevičienė, LRT radijo laida „Gimtoji žemė“, LRT.lt2020.04.12 09:51

„Skambino ūkininkai, kurie nori dovanoti bulvių, medaus. Yra žemės ūkio bendrovių, kurios ruošiasi dovanoti kiaušinių. Taip pat prisidėjo ir viena mėsinė. Su mumis susisiekė ir nori prisidėti viena duonos kepykla. Pinigais prisideda mamų klubas“, – apie naują akciją, siekiančią palengvinti dalią sunkiau gyvenantiesiems karantino metu, LRT RADIJUI pasakoja Rokiškio krašto ūkininkė Lina Meilutė-Datkūnienė.

Koronaviruso pandemijos metu žmonės baiminasi vieni kitų. Tačiau tai netrukdo teikti vieni kitiems svarbią pagalbą.

Rokiškio krašto ūkininkai prisideda prie iniciatyvos ir aukoja maistą sunkiau besiverčiantiems žemiečiams. Viena iš idėjos sumanytojų – jauna ūkininkė, Rokiškio rajono tarybos narė, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir Jaunimo sąjungos vicepirmininkė, Juodupės mažosios Lietuvos kultūros sostinės koordinatorė Lina Meilutė-Datkūnienė. Pasak jos, Rokiškio rajone jau yra ne viena tokia iniciatyva.


„Yra perkamos kaukės, kitos apsaugos priemonės medikams, – sako iniciatyvi ūkininkė. – Taip pat esti kitos iniciatyvos, kuomet, pavyzdžiui, bendradarbiaujant su savivaldybe, yra siuvamos vienkartinės kaukės.“

Paramos gavėjai – daugiavaikės šeimos, senoliai, vieniši žmonės. Jiems būdavo sunku ir anksčiau pasiekti parduotuves, prekybos centrus, esančius miesto centre.

Praėjusį penktadienį paleidome naują iniciatyvą, pasakoja ji. „Tiesiog trys draugės, su savo vyrais, susivienijome, ir mums gimė mintis padėti tiems žmonėms, kuriems iš tikrųjų šita pandemija yra dar sudėtingesnė dėl to, kad ir prieš karantiną jų tos pajamos buvo labai mažos, o dabar jos dar labiau sumažėjo“, – pasakoja L. Meilutė-Datkūnienė.

Paramos gavėjai – daugiavaikės šeimos, senoliai, vieniši žmonės.

„Jiems būdavo sunku ir anksčiau pasiekti parduotuves, prekybos centrus, esančius miesto centre, – sako Juodupės ūkininkė. – Dabar ta situacija (tam tikrų įstaigų pasiekiamumas – LRT.lt) dar labiau sudėtingėja, todėl imamės iniciatyvos, ir visus ūkininkus, įmones, gaminančias maisto produktus, kviečiame susitelkti, paremti produktais. O mes tuos produktus išvežiosime tiems, kam tų produktų reikia labiausiai. Bendradarbiaujame su savivaldybės socialinės paramos sveikatos skyriumi. Renkame informaciją (apie socialiai pažeidžiamiausius gyventojus – LRT.lt).“

Prie iniciatyvos jau prisidėjo dalis Rokiškio rajono ūkininkų. L. Meilutė-Datkūnienė tikisi, kad prie jos prisijungs daugiau geradarių, mat iniciatyva dar labai jauna.

„Ūkininkė, daržininkė Zoja Ščiukienė ruošiasi prisidėti produktais iš daržo. Skambino ūkininkai, kurie nori dovanoti bulvių, medaus, – žmonių geranoriškumu ir supratingumu džiaugiasi iniciatyvi ir veikli Rokiškio krašto veikėja. – Yra žemės ūkio bendrovių, kurios ruošiasi dovanoti kiaušinių. Taip pat prisidėjo ir viena mėsinė. Su mumis susisiekė ir nori prisidėti viena duonos kepykla. Pinigais prisideda mamų klubas. Matome, kad kiti ūkininkai taip pat perveda pinigus į paskelbtą sąskaitą.“

Idėjos iniciatorė tikina, kad yra laikomasi visų saugumo reikalavimų. Pasak jos, iš anksto sutarus su geradariais, produktai yra paliekami tam tikroje vietoje, o atvažiavę surinkėjai juos paima be jokio kontakto su žmonėmis.

„Lygiai taip pat vyksta ir produktų atidavimas – sutartu metu mes informuojame, kada atvykstame ir produktus paliekame prie paramos gavėjo durų“, – pasakoja L. Meilutė-Datkūnienė.

Pokalbio klausykitės ir radijo įraše

Parengė Vismantas Žuklevičius


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt