Naujienų srautas

Verslas2020.04.06 11:59

Du eurokomisarai ragina Vokietiją pritarti „koronaobligacijoms“

ELTA 2020.04.06 11:59

Du eurokomisarai pirmadienį paragino Vokietiją pritarti ES ketinimams imti bendras paskolas kovai su koronaviruso krize, kadangi turtingos šiaurės šalys toliau išlieka abejingos vadinamosioms „koronaobligacijoms“.

„Kaip ir Europos centrinis bankas (ECB), šalys narės pinigų ir finansų srityje turi parodyti bendrą ryžtingą ir novatorišką dvasią“, – dienraštyje „Frakfurter Allgemeine Zeitung“ (FAZ) rašo vidaus rinkos komisaras Thierry‘is Bretonas ir ekonomikos komisaras Paolo Gentilonis.

Tai galėtų virsti „Europos fondu, kurio pagrindinė funkcija būtų ilgalaikių obligacijų išleidimas“, siūlė T. Bretonas ir P. Gentilonis.

„Apribojant jo veiklą ties kolektyvinėmis investicijomis pramonės atgaivinimui dabartinės krizės metu“, šis instrumentas parodytų „nesugriaunamą ES tautų solidarumą“, teigė komisarai.

Keios ES valstybės, įskaitant Italiją, Prancūziją ir Ispaniją, ragina tokias Šiaurės valstybes, kaip Vokietiją, Austriją ir Nyderlandus sukurti bendrų paskolų priemones, su kuriomis būtų galima sušvelninti viruso padarinius.

Tačiau konservatyvių pažiūrų Šiaurės politikai baiminasi, kad individualių valstybių skolos galiausiai taps bendromis, o už jas teks mokėti ir Šiaurės šalių mokesčių mokėtojams.

19 euro zonos valstybių narių finansų ministrai susitiks antradienį ir ieškos sprendimų, kaip išeiti iš aklavietės.

Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas penktadienį pasiūlė trijų pakopų schemą, apimsiančią bendrų paskolų išdavimą – į ją įskaitomos pigios paskolos iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM), grynieji pinigai iš Europos investicijų banko ir ES masto nedarbo perdraudimo sistema.

Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen penktadienį paragino įgyvendinti Maršalo planą, kuris būtų finansuojamas iš bendro bloko biudžeto.

Atsakydami į O. Scholzo planus, T. Bretonas ir P. Gentilonis pirmadienį teigė, kad, norint suvaldyti krizę, reiktų „ketvirtosios finansinės paramos kolonos“.

Dienraštyje FAZ ir Prancūzijos laikraštyje „Le Figaro“ Vokietijos parlamento (Bundestago) prezidentas Wolfgangas Schaeuble ir jo kolega iš Prancūzijos Richardas Ferrandas paragino, kad Europoje būtų „daugiau solidarumo ir fiskalinės integracijos“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi