Verslas

2020.04.06 11:49

Dėl galimo „Balticconnector“ sustabdymo – nerimas Estijoje

atnaujinta 16.27
BNS2020.04.06 11:49

Estijos-Suomijos dujotiekis „Balticconnector“ gegužę gali būti laikinai uždarytas dėl Latvijoje planuojamos dujotiekio Vireši-Talinas rekonstrukcijos.

Estijos bendrovė „Elenger“ pranešė, kad tai gresia ne tik milijoniniais nuostoliais, bet ir kelia pavojų „Balticconnector“ patikimumui.

Bendrovė kartu su dujų bendrovėmis „Eesti Gaas“ ir „Alexela“ prašo Latvijos institucijų ir Baltijos šalių dujų perdavimo operatorių įtikinti Latvijos operatorę „Conexus Baltic Grid“ metams atidėti planuojamus rekonstrukcijos darbus.

„Bandėme susitarti su „Conexus“ dėl rekonstrukcijos darbų atidėjimo, tačiau šie bandymai buvo nesėkmingi. Todėl mes raginame dujų sistemų operatorius ir Latvijos vyriausybę rasti sprendimą atidėti darbus vieneriems metams“, – pranešime teigė „Elenger“ valdybos narys Kalevas Reiljanas.

Lietuvos dujų perdavimo bendrovė „Amber Grid“ BNS teigė negavusi „Conexus Baltic Grid“ pranešimo apie dujotiekio rekonstrukciją, tačiau to ir nenumato dabartinė informavimo tvarka.

„Pagal tarp Lietuvos ir Latvijos operatorių pasirašytas sutartis, tokia informacija būtų teikiama, jei numatomi darbai darytų įtaką Lietuvos-Latvijos dujų jungties perdavimo pajėgumams“, – teigia „Amber Grid“.

Klaipėdos SGD terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ BNS teigė, kad terminalo veiklai įtakos tai neturės.

Estijos ir Suomijos bendrovės pažymi, kad apie būsimą dujotiekio Vireši-Talinas atnaujinimą „Conexus Baltic Grid“ pranešė tik kovo pabaigoje. Pasak K. Reiljano, toks trumpas laikas neleidžia rinkos dalyviams rasti kitų dujų tiekimo šaltinių prieinamomis kainomis, be to, Latvijos įmonė negavo sutikimo iš Suomijos, Estijos ir Lietuvos bendrovių, o tai verčia abejoti jungties patikimumu ateityje.

Jo teigimu, priešingu atveju kompanija bus priversta pateikti milijoninį ieškinį dėl žalos, kurią ji patirs dėl „Balticconnector“ sustabdymo, atlyginimo.

Vireši-Talino dujotiekis Estijai suteikia prieigą prie Latvijos Inčukalnio požeminės dujų saugyklos.

Estijos ir Suomijos tinklus per Baltijos jūrą sujungęs 150 kilometrų ilgio dujotiekis „Balticconnector“ pradėjo veikti šių metų sausį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.