Verslas

2020.04.06 10:40

Surplys primena – dėl švelnesnių karantino sąlygų verslas gali kreiptis, bet laiko liko iki pietų

atnaujinta 10.55
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2020.04.06 10:40

Vyriausybei vis dar svarstant, kaip galėtų būti švelninamos karantino sąlygos kai kuriems verslo atstovams, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys primena, kad verslininkai su pasiūlymais gali kreiptis iki pirmadienio pietų. Po to bus ieškoma geriausio sprendimo, kaip švelninti sąlygas verslui, bet išlaikyti saugumą.

„Vis dėlto pirmiausia kalbėtume apie tuos [verslus], kurie turi mažiausiai socialinio kontakto. Sakyčiau, kalbėti apie kavines tikrai yra per ankstyva“, – atkreipė dėmesį G. Surplys.

Jis pridūrė, kad pirmiausia laukiama asocijuotų verslo struktūrų kreipimosi. Kaip minėta, dėl to verslininkai gali kreiptis iki pirmadienio pietų.

„Karantinas kol kas tęsiasi iki Velykų. Prognozuočiau, kad jis tikrai bus pratęstas. (...) Bet apie tai, kokiomis sąlygomis jis bus pratęstas, greitu laiku tarsis ministrų kabinetas“, – apie tolimesnę karantino eigą komentavo G. Surplys.

Jis pabrėžė, kad tiek veiklą šiuo metu vykdančioms įmonėms, tiek tiems verslo atstovams, kuriems gali būti sušvelnintos karantino sąlygos, pirmiausia reikėtų galvoti apie darbuotojų aprūpinimą reikalingomis priemonėmis, kad jie galėtų saugiai dirbti.

G. Surplys taip pat primena, kad saugios sąlygos privalo būti užtikrintos ir klientams: turėtų būti reguliuojamas jų srautas, užtikrinama galimybė išlaikyti 1–2 metrų atstumą.

Visuomenės informavimo grupės vadovas atkreipia dėmesį, kad tebeveikiančioms gamyklos neretai iškyla klausimų, kaip elgtis, kai vienam iš jų darbuootjų nustatomas COVID-19. G. Surplys pabrėžia – dėl to nebūtina sustabdyti visos įmonės ar linijos veiklos.

Privalu izoliuoti susirgusįjį beveik 14 d. izoliuoti su juo bendravusius asmenis, užtikrinti kitų darbuotojų saugumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.