Naujienų srautas

Verslas2015.10.08 11:49

Dėl pablogėjusių santykių su Rusija Turkija gali nebepirkti rusiškų dujų

ELTA 2015.10.08 11:49

Turkija gali persvarstyti klausimą dėl rusiškų dujų pirkimo, pablogėjus santykiams su Maskva po incidentų Turkijos oro erdvėje praėjusią savaitę. Tai pareiškė šalies prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas. Pasak jo, Turkija gali pirkti dujas „iš įvairiausių tiekėjų“.  

R. T. Erdoganas taip pat pareiškė, kad Turkija gali atsisakyti statyti atominę jėgainę „Akkuju“ pagal Rusijos projektą.

Šeštadienį Rusijos karinis lėktuvas įskrido į Turkijos teritoriją. Analogiškas incidentas įvyko ir sekmadienį.

Maskva Turkijos oro erdvės pažeidimą patvirtino, tačiau nurodė, kad tai buvo „navigacinė klaida“. Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusija pateikė Turkijai išsamius paaiškinimus, susijusius su incidentu dėl Rusijos karinių lėktuvų, įsiveržusių į šalies oro erdvę. Jis išsakė viltį, kad incidentas neturės įtakos projekto „Turkijos srautas“ įgyvendinimui.

Antradienį Turkijos prezidentas perspėjo Rusiją, kad Rusijos įvykdytas Turkijos oro erdvės pažeidimas yra neleistinas. „Išpuolis prieš Turkiją – tai išpuolis prieš NATO“, – pareiškė Turkijos vadovas.

Liepos pabaigoje buvo pranešta apie sustabdytas derybas tarp Maskvos ir Ankaros dėl dujotiekio „Turkijos srautas“ projekto. Niekaip nepavykus išspręsti klausimo dėl nuolaidos rusiškoms dujoms, derybos nutrūko. Turkija tikėjosi 10 proc. nuolaidos, tuo tarpu „Gazprom“ primygtinai reikalavo pradėti projektą ir tik tada derėtis dėl nuolaidos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi