Verslas

2015.10.08 10:08

Visus mokesčius siūloma mokėti vieną dieną

BNS 2015.10.08 10:08

Siūloma nustatyti bendrą visų mokesčių mokėjimo datą. Skaičiuojama, kad tai valstybei kainuotų apie 150 tūkst. eurų, tačiau sutaupytų verslui tiek pinigų, tiek ir laiko, rašo „Lietuvos žinios“.  

Finansų ministerija parengė teisės aktų pakeitimus, kuriais siūloma nustatyti mokesčių mokėjimui ir deklaravimui vienos datos taisyklę – iki atitinkamo mėnesio 15 dienos, išskyrus pridėtinės vertės mokestį (PVM), kuris sumokamas iki atitinkamo mėnesio 25 dienos. Taip pat siūloma atsisakyti avansinių PVM mokėjimų, o vietoj akcizų mokėjimo dešimtadieniais nustatyti vieną mėnesinį avansinį akcizų mokėjimą iki einamojo mokestinio laikotarpio 15 dienos.

„Vienos mokesčių mokėjimo datos nustatymas pirmiausia yra verslo sąlygas lengvinantis veiksnys, nes vienu mokėjimo nurodymu bus galima sumokėti keletą mokesčių. Poveikis teigiamas piniginių išlaidų požiūriu, nes mokėti reikia tik už vieną pavedimą, o ne už kiekvieną pervedamą mokestį, taip pat palanku ir laiko sąnaudų požiūriu“, – teigė ministerijos atstovė Teresė Staniulytė ir pridūrė, kad būtent į šiuos du verslo sąlygų gerinimo aspektus dėmesį atkreipė Pasaulio banko tyrimas „Doing Business“.