Verslas

2020.04.03 18:43

ES laikinai panaikino importo muitus ir PVM įvežamai medicinos įrangai

BNS 2020.04.03 18:43

Europos Komisija penktadienį paskelbė laikinai atšauksianti importo mokesčius ir pridėtinės vertės mokestį įvežamai medicinos įrangai, labai reikalingai kovai su naujojo koronaviruso pandemija.

„Dėl to taps finansiškai lengviau gauti medicinos įrangos, kurios desperatiškai reikia gydytojams, slaugytojams ir pacientams“, – sakoma Europos Sąjungos vykdomosios valdžios institucijos pranešime.

Ši priemonė taip pat bus taikoma Jungtinei Karalystei ir galios šešis mėnesius, skaičiuojant atgaline data nuo sausio 30-osios, kai pandemija pirmąkart pateko į Europą. Be to, šis laikotarpis dar galėtų būti pratęstas.

„Panaikindama muitus ir PVM šių produktų importui iš trečiųjų šalių Europos Komisija prisidės prie pastangų padaryti šiuos produktus prieinamesnius“, – sakė ES ekonomikos reikalų komisaras Paolo Gentiloni.

Europa praeitą mėnesį tapo koronaviruso pandemijos pasauliniu epicentru, žemyne mirus jau daugiau kaip 10 tūkst. šia liga užsikrėtusių žmonių. Daugeliui ES šalių stinga gyvybiškai svarbių medicinos priemonių, pavyzdžiui, respiratorių.

„Pavyzdžiui, Italijoje kai kurioms kaukėms arba apsauginei aprangai, importuojamai iš tokių šalių kaip Kinija, muitas yra 12 proc., o pridėtinės vertės mokestis – 22 proc.“, – pažymėjo Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Mums reikia daug šios įrangos, ir ji gali būti brangi“, – pridūrė ji.