Naujienų srautas

Verslas2020.04.04 16:22

Prestižiniame „Forbes“ sąraše – lietuvis, jis tapo septintuoju tautiečiu tarp talentingiausio jaunimo Europoje

Automobilių dalijimosi platformos „CityBee“ vadovas Lukas Yla (29 m.) pateko į prestižinį verslo žurnalo „Forbes“ sąrašą „30 under 30“ Europoje. L. Yla tapo septintu lietuviu atsidūrusiu Europos talentingiausio jaunimo rikiuotėje.

Šiemet žurnalas išskyrė 10 kategorijų ir kiekvienoje iš jų pateikė po 30 inovatyviausių jaunuolių.

Automobilių dalijimosi platformos „CityBee“ vadovas Lukas Yla pateko į technologinį proveržį skatinančių verslininkų trisdešimtuką. Vienas autoritetingiausių verslo leidinių pasaulyje „Forbes“ 30 m. ir jaunesnių įtakingiausių europiečių sąrašą sudaro nuo 2015 m.

Pasak L. Ylos, žinia apie „Forbes“ pasiekė netikėtai, per socialinį tinklą „LinkedIN“, kuriame naujiena pasidalino „Investuok Lietuvoje“. Esą šiuo metu, kaip ir daugelio kitų verslų ir vadovų, dėmesys buvo sukoncentruotas į koronaviruso keliamus iššūkius, todėl visa kita – nelabai rūpėjo.

„Iki tol net nebuvau gavęs jokio pranešimo iš „Forbes“. Iš pradžių pamaniau, kad įvyko kažkokia klaida, bet po dienos iš paties žurnalo gavo laišką, kuriame sveikino patekus į technologijų srities trisdešimtuką“, – pasakoja L. Yla.

Iš pradžių pamaniau, kad įvyko kažkokia klaida, bet po dienos iš paties žurnalo gavo laišką, kuriame sveikino patekus į technologijų srities trisdešimtuką.

JAV verslo žurnalas skelbia, kad šių metų Europos sąrašas dabartiniais neramiais laikais suteikia optimizmo dozę. Sąraše išryškinti jaunieji vizionieriai, kurie perkuria verslo ir visuomenės suvokimą. Nuo suomių dueto, kurie naudotas kavos pupeles paverčia sportbačiais, iki olandų komandos, kuriančius saulės energija varomus automobilius. Kaip rašo „Forbes“, šių metų sąrašas sudarytas iš tūkstančių tarptautinių nominacijų ir mėnesius trukusių tyrimų.

L. Yla sako, kad iš pradžių reikėjo užpildyti dalyvio anketą, o įsijungus „Forbes“ mechanizmui ir atrinkus įdomiausius profilius, šie keliauja į antrąjį etapą. Jame norintieji patekti į kasmetinį sąrašą atskleidžia savo pasaulėžiūrą, pasiekimus ir mąstymą.

„Manau, kad daugelio jaunųjų specialistų ir vadovų mini svajonė yra patekti į tą sąrašą ir tai tarsi papildomas patvirtinimas, kad tau pavyko kažką nuveikti naudingo visuomenės labui, nes esmė yra ne asmeniniai turtai“, – teigia L. Yla.

Tampa išskirtinio klubo nariais

Iki šiol į „Forbes“ sąrašą „30 under 30“ Europoje yra patekę 6 lietuviai. 2016 m. mokslo ir sveikatos priežiūros kategorijoje atsidūrė tuo metu 27 m. skaičiavęs Karolis Misiūnas, studijuojantis nesuyrančių dalelių tarpusavio sąveiką. Po metų į finansų sąrašą pateko Daumantas Dvilinskas, pinigų pervedimo el. platformos „TransferGo“ bendraįkūrėjas ir vadovas, kuriam tuo metu buvo 28 m.

2018 m. buvo ypač sėkmingi jauniesiems Lietuvos verslininkams. Į reitingo finansų kategoriją prieš dvejus metus pateko mobilių mokėjimų apdorojimo bendrovės „Monetha“ įkūrėjai Laurynas Jokubaitis (25 m.) ir Justas Pikelis (27 m.). Technologijų kategorijoje tais metais atsidūrė ir biometrijos sprendimų bendrovės „AimBrain“ įkūrėjai Alesis Novik ir Andrius Šutas.

Iki šiol į „Forbes“ sąrašą „30 under 30“ Europoje yra patekę 6 lietuviai.

Teisa, „Monetha“ įkūrėjai pateko ir į dar vieną „Forbes“ reitingo kategoriją – „Big Money“. Joje surinkti Europos jaunuoliai, kurie pasižymi sugebėjimu pritraukti investicijų bei generuoti pelną. J. Pikelis LRT komentuoja, kad praėjus keliems metams jau gali įvertinti tikrąją „Forbes“ suteikto dėmesio naudą.

Anot jo, tai tampa vizitine kortele prisistatant užsienio rinkoms, taip pat automatiškai esi įtraukiamas į „Forbes“ alumnų klubą.

„Yra sukurta speciali aplikacija, pokalbių kambarys ir žmonės bendrauja, dalinasi informacija. Tie žmonės, kurie seniau išrinkti taip pat aktyviai dalyvauja. Tiesą pasakius, kai tu kreipiesi į žmogų ir tau reikia pristatymo ar su kuo nors supažindinti, jie maloniai tą daro“, – pasakoja J. Pikelis.

Patekimas į „Forbes“ sąrašą atnešė ir tiesioginės naudos. Dalyvaudamas su žurnalu susijusioje didžiausioje pasaulyje technologijų konferencijoje „Web summit“ jaunasis verslininkas susipažino su Styvenu Volframu, žinomu matematiku ir milijardinės kompanijos „Wolfram Research“ įkūrėju.

„Susitikus tame renginyje, mūsų bendrovės pradėjo bendradarbiauti. Tai didelis žingsnis ir be to „Forbes“ pakvietimo būtų sudėtinga tai pasiekti, be to atsiradimo sąraše“, – LRT teigia J. Pikelis.

Savęs sėkmingais dar nelaiko

Vienas iš „Monetha“ įkūrėjų ir „Forbes“ sąrašo alumnas J. Pikelis sako, kad jauni žmonės nuolatos kreipiasi klausdami, kaip jiems reikėtų patekti į žinomo žurnalo sudaromą sąrašą, tačiau recepto nėra. Kaip į šį klausimą interesantams atsako ir pats žurnalas – tik pasižymėjus savo srityje, galima atsidurti sąraše.

Aš neturėjau rimtų lūkesčių ten patekti, bet tai netyčia įvyko. Ir tai įpareigoja kitus jaunus žmonės kažką pasiekti iki trisdešimties, nors daugeliui sėkmės ateina po to. Žinau, kad žmonės ir nuleidžia rankas, kai kuriuos užpuola depresija. Todėl negaliu sakyti, kad tai vien naudą nešantis klubas.

„Aš neturėjau rimtų lūkesčių ten patekti, bet tai netyčia įvyko. Ir tai įpareigoja kitus jaunus žmonės kažką pasiekti iki trisdešimties, nors daugeliui sėkmės ateina po to. Žinau, kad žmonės ir nuleidžia rankas, kai kuriuos užpuola depresija. Todėl negaliu sakyti, kad tai vien naudą nešantis klubas“, – pasakoja J. Pikelis.

Vis dėlto pats verslininkas kol kas savęs sėkmingu nelaiko. Tokios nuomonės yra ir šių metų laureatas L. Yla. Pasak jo, nereikėtų lygintis su kitais, tiesiog užsiimti savęs tobulinimu. Tuo labiau, esą Lietuvoje dažniausiai žmonės yra linkę save nuvertinti.

„Nuvertinam savo kuriamas technologijas, sprendimus ir paslaugas. Patekimas į tokį sąrašą dar kartą įrodo, kad tai, kas daroma ir kuriama Lietuvoje, gali drąsiai konkuruoti su Vakarų Europos ir pasauliniais produktais“, – komentuoja L. Yla.

Patekimas į tokį sąrašą dar kartą įrodo, kad tai, kas daroma ir kuriama Lietuvoje, gali drąsiai konkuruoti su Vakarų Europos ir pasauliniais produktais.

Kalbėdamas apie sėkmę, jaunasis vadovas teigia labiau sureikšminantis žmogiškus santykius, o ne profesionalius pasiekimus. Kur kas svarbiau, pasak L. Ylos, dirbti mylimą darbą ir nuveikti dalykus, kurie svarbūs asmeniškai.

„Man dar net nesukako 30 metų, todėl laukia pakankamai ilgai karjera. Reikia toliau tobulėti ir kaip vadovui ir kaip žmogui“, – ateities svajones LRT komentuoja „CityBee“ vadovas L. Yla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi