Naujienų srautas

Verslas2020.04.03 15:56

VPT: kovai su koronavirusu sudaryta sutarčių už 7,4 mln. eurų

BNS 2020.04.03 15:56

Kovai su koronavirusu per tris šių metų mėnesius sudaryta sutarčių už beveik 7,4 mln. eurų, rodo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) duomenys.

VPT penktadienį pradėjo skelbti perkančiųjų organizacijų pirmąjį ketvirtį paviešintų sutarčių duomenis.

Iš jų matyti, kad medicinos reikmenų nupirkta už beveik 1,7 mln. eurų, apsaugos priemonių – už daugiau nei 1 mln. eurų, dezinfekcijos priemonių – už 850 tūkst. eurų, medicinos įrangos – už beveik 753 tūkst. eurų.

VPT pažymi, kad tai yra ne visi duomenys, nes dar ne visos organizacijos paviešino sutartis, vis dar vyksta pirkimai ir sutartys bus pasirašytos vėliau, o duomenys nuolatos pildomi.

Su laikinąja VPT vadove Jovita Petkuviene šią savaitę susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad karantino metu viešieji pirkimai turi būti skaidrūs, matomi ir pateikti vienoje vietoje.

Lietuvoje įvedus karantiną, Seimas skubos tvarka priėmė Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, leidžiančius paprasčiau vykdyti tarptautines neskelbiamas derybas.

Tarnyba tuomet pabrėžė, kad susiduriant su būtinų priemonių stygiumi, gydymo įstaigos, laboratorijos turi galimybę naudotis įstatymo nuostatomis, leidžiančiomis paprasčiau įsigyti būtinų prekių, paslaugų ar darbų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi