Verslas

2020.04.03 20:42

Gyventojai nuogąstauja, kad greitojo maisto tinklas vis dar įsileidžia vidun, šis sako, kad saugumas užtikrintas

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.04.03 20:42

Kol karantino metu dauguma kavinių ir restoranų uždaryti, kai kurie tiekia maistą į namus, kiti – priima klientus, bet tik maistui išsinešti. Vienas tokių – greitojo maisto restoranų tinklas „McDonald‘s“. Tačiau aptarnavimo tvarka privertė sunerimti sostinės gyventojus, jie nuogąstauja, kad vis dar galima įeiti į restoranų vidų, ten buriuojasi žmonės.

„Vilniuje „McDonald‘s“ restoranai ir toliau veikia pilnu ir atviru būdu – jame lankosi šeimos ir jokių lankymosi apribojimų nėra, be to, niekas nedėvi kaukių. Viduje buriuojasi žmonės, ir niekam nė motais joks karantinas. Kyla klausimas, kodėl leidžiama tokia tvarka, juk jie turi pilnai pritaikytą sistemą maistui išsinešti, o dabar baisu, kad restoranai taps viruso židiniu“, – nuogąstavo vienas skaitytojų.

Jis taip teigė, kad pastebėtos situacijos ir galimo taisyklių nesilaikymo skambino policijai, tačiau policija nukreipė į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, šis – liepė kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę, tačiau ji, anot skaitytojo, nereaguoja.

LRT.lt taip pat kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, ar tokį kreipimąsi ji yra gavusi, tačiau atsakymo iki penktadienio vakaro nesulaukė. Pirmadienį savivaldybės atstovai patikslino, kad jokių kreipimusi jie nėra gavę.

Restoranuose – daugybė pokyčių, bet su kaukėmis dirba ne visi

LRT.lt kreipusis į „McDonald‘s“, generalinis direktorius Baltijos šalyse Vladimiras Janevski teigė, kad nors ir į restorano vidų galima užeiti, norint užsisakyti maisto išsinešti, galimybės valgyti restorano viduje šiuo metu nėra, o šios erdvės atskirtos stop juostomis.

Jis taip pat teigė, kad prie kasų yra įrengtos stiklinės apsauginės pertvaros, atskiriančios darbuotojus ir lankytojus, padažnintos valymo ir dezinfekcijos procedūros, lanktytojų prašoma atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.

„Taip pat esame sužymėję restoranuose zonas, padedančias laikyti bent 1–2 m atstumą tarp lankytojų, raginame nesibūriuoti didesnėse nei 2 asmenų grupėse“, – teigė jis.

Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas „McDelivery“ ir „McDrive“ paslaugoms, kad lankytojai galėtų būti patogiai aptarnauti ir be tiesioginio kontakto, tačiau viduje dirbantys darbuotojai, turintys tiesioginį kontaktą su lankytojais, mūvi prištines ir dėvi kaukes.

Tačiau su kaukėmis dirba ne visi darbuotojai restoranuose.

„Kadangi dirbant virtuvėje nėra jokių naujų nurodymų kaip tik laikytis griežtų įprastų savo higienos standartų, mūsų darbuotojai čia itin atsargiai ir reguliariai plauna rankas, nes pripažįstama, jog būtent tai yra viena veiksmingiausių prevencinių priemonių prieš viruso plitimą“, – sakė V. Janevski.

Jis pažymi, kad šiuo metu sustiprinta darbuotojų sveikatos stebėsena ir reguliariai matuojama jų temperatūrą.

Didžiausias dėmesys karantino laikotarpiu skiriamas „McDelivery“ ir „McDrive“ paslaugoms, kad lankytojai galėtų būti aptarnauti be tiesioginio kontakto, o visų restoranų darbo laikas sutrumpintas.

„Dauguma dirba iki 22 val., išskyrus restoranus prekybos centruose – jų darbo laikas priderintas prie naujojo prekybos centrų darbo laiko, taigi kai kurie jų dirba trumpiau“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt