Naujienų srautas

Verslas2020.04.10 19:32

Prekyba maistu turguose nebuvo uždrausta: ko ėmėsi prekybininkai

„Pagrindinis reikalavimas, be abejo, yra pirštinės, dezinfekciniai skysčiai bei veido kaukė ar uždangalas. Taip pat imamės dar didesnių veiksmų ir radome paprastą būdą, kaip uždengti parduodamus produktus“, – LRT RADIJUI sako žemės ūkio kooperatyvo (ŽŪK) „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius.


Didžioji dalis ūkininkų suka galvą, kur reikės realizuoti produkciją, jeigu karantinas užsitęs ir nebus leidžiama prekiauti turguje. Kai kurie mobilūs turgeliai tęsia veiklą. Tai įmanoma tik laikantis griežtų darbo sąlygų. Tiesa, dalis ūkininkų, esančių rizikos grupėje, šiuo metu susilaiko nuo darbų turguje.

ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius sako, kad pats svarbiausias dalykas šiuo metu yra visų mūsų saugumas. „Tiek augintojų, kurie augina ir važiuoja prekiauti tiesiogiai, tiek ir mūsų pirkėjų, kurie ateina apsipirkti į ūkininkų turgelius, – sako M. Maciulevičius. – Svarbiausia, kad maksimaliai visi būtume saugūs.“

„Esame dirbantys lauko sąlygomis, ne uždaroje aplinkoje, turime galimybes vienas nuo kito atitolti pakankamai daug, – sako jis. – Turime erdvės plėstis. Tokiu būdu sudarome sąlygas ūkininkams jaustis saugiems, parduodant savo produkciją. Tuo pačiu ir pirkėjams, kas yra labai svarbu, sudarome sąlygas saugiai nusipirkti produkcijos, – tikina daugiau nei prieš dešimtmetį mobiliais ūkininkų turgeliais startavusio žemės ūkio kooperatyvo vadovas.

Anot jo, yra dedamos „milžiniškos pastangos“, užtikrinti ūkininkų ir pirkėjų saugumą.

„Dalinamės patirtimi ir su tais ūkininkais, kurie prekiauja kituose turgeliuose. Pagrindinis reikalavimas, be abejo, yra pirštinės, dezinfekciniai skysčiai bei veido kaukė ar uždangalas, – pasakoja M. Maciulevičius. – Taip pat imamės dar didesnių veiksmų ir radome paprastą būdą, kaip uždengti parduodamus produktus. Tai permatoma plėvelė.“

Pensinio amžiaus žmonių prašome turgeliuose nesilankyti. Taip pat tų, kurie yra grįžę iš užsienio ir neišbuvo 14-kos dienų izoliacijoje. Skatiname jaunesniąją kartą padėti senyvo amžiaus žmonėms – už juos apsipirkti.

Tam reikalui užtenka keleto laikiklių, tikina M. Maciulevičius. „Ant tų laikiklių ar pagalių, ūkininkas apsuka savo prekyvietės fasadinę pusę permatoma plėvele. Taip yra sudaromas dar vienas barjeras, kad ir ūkininkas jaustųsi saugus, ir pirkėjas saugiai jaustųsi“, – apie ūkininkų prisitaikymą prekiauti karantino sąlygomis pasakoja turgelių atstovas.

Pašnekovas prašo pirkėjų laikytis saugaus atstumo eilėse – jei tokios susidarytų, stovėti 2–3 metrų atstumu. O štai senyvo amžiaus pirkėjų yra prašoma likti namuose.

„Eilių nėra labai daug, tačiau jei susidarytų, būkime sąmoningi ir laikykimės saugaus atstumo, – pirkėjų prašo M. Maciulevičius. – Pensinio amžiaus žmonių prašome turgeliuose nesilankyti. Taip pat tų, kurie yra grįžę iš užsienio ir neišbuvo 14-kos dienų saviizoliacijos. Skatiname jaunesniąją kartą padėti senyvo amžiaus žmonėms – už juos apsipirkti.“

M. Maciulevičius sako pastebintis, kad į pandemijos sukeltus sunkumus didžioji dalis ūkininkų sureagavo labai atsakingai, imasi visų rekomenduojamų saugumo priemonių ir net taiko papildomas. Jis taip pat džiaugiasi, kad pirkėjai įvertino ūkininkų pastangas ir apsipirkimo metu nejaučia baimės.

Visi esame vienoje valtyje ir vieni kitiems turime padėti.

„Svarbiausia yra išlaikyti pardavimo vietas saugias ir neleisti vartotojui suabejoti, kad ūkininkų turgelyje nusipirkti yra nesaugu. Dedame ir dėsime maksimalias pastangas, kad vartotojas žinotų, jog ūkininkų turgelyje apsipirkti yra saugiau, nei kad tą daryti uždarose patalpose“, – tvirtina ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas M. Maciulevičius.

Ūkininkų turgelių vadovas pastebi, kad „didelė dalis smulkių augintojų tik iš šios prekybos ir išgyvena“. „Buvo pakankamai didelės išlaidos į šiltnamius, ankstyvų daržovių užauginimą. Po truputį jau ir pasirodo tos šviežios daržovės, – tikina M. Maciulevičius. – Visi esame vienoje valtyje ir vieni kitiems turime padėti.“

Plačiau apie visa tai – radijo įraše

Parengė Vismantas Žuklevičius


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi