Verslas

2020.04.03 10:43

Siūlo keisti nedarbo išmokų skyrimo tvarką: ją galėtų gauti pradirbusieji tris mėnesius

LRT.lt2020.04.03 10:43

Leisti mokėti nedarbo išmokas darbuotojams, kurių darbo stažas yra trys mėnesiai – to prašo Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, kreipdamasi į valstybės vadovus. Kaip nurodoma kreipimesi, dėl karantino susidarė situacija, kai jauni žmonės, nespėję sukaupti stažo, nedarbo išmokos nė negali gauti.

Penktadienį Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkę Rimantę Šalaševičiūtę, ragindama keisti įstatymus, kad koronaviruso epidemijos sukeltos krizės pasekmės gyventojams būtų susilpnintos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vienas iš pasiūlymų yra leisti mokėti nedarbo išmokas darbuotojams, kurių darbo stažas yra trys mėnesiai. Šiuo metu nedarbo išmokas gali gauti tik asmenys, turintys 12 mėnesių darbo stažą, todėl daug jaunimo dėl karantino uždarius įmones negali gauti nedarbo išmokų, nes dėl savo amžiaus nespėjo įgyti nustatyto vienerių metų darbo stažo.

Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso paskelbus karantiną ir uždraudus kai kurių įmonių veiklą, „Sodros“ duomenimis darbo netekti gali apie 80 tūkst. žmonių, atkreipiamas dėmesys pranešime.

Taip pat profesinė sąjunga prašo supaprastinti socialinių pašalpų, kompensacijų už komunalines paslaugas skyrimą ir mokėjimą, suteikti galimybes neturintiems darbo gauti nedarbo išmokas per trumpiausią laikotarpį.

Be to, siūloma peržiūrėti taikomas priemones, siekiant padidinti asmeniui kompleksiškai taikomą finansavimą ir jo dažnumą, peržiūrėti darbo rinkoje papildomai remiamų asmenų sąrašą, šį sąrašą išplečiant ir mažinant papildomai remiamų bedarbių amžių.

Raginama supaprastinti socialinių pašalpų mokėjimą už komunalines paslaugas ir suteikti galimybes neturintiems darbo gauti išmokas ir sudaryti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo priemonių planą, užtikrinantį darbuotojų darbo vietų ir pajamų išsaugojimą.