Verslas

2020.04.02 18:30

Palionis: nebegalintieji prekiauti gali įsirengti prekių atsiėmimo punktus

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2020.04.02 18:30

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis teigia, kad dėl karantino negalintieji prekiauti gali įsirengti prekių atsiėmimo punktus ir taip toliau vykdyti savo veiklą.

Pasak A. Palionio, sodininkystės, daržininkystės ir kitomis žemės ūkiui skirtomis prekėmis (pavyzdžiui, sodinukais, sėklomis, pašarais, trąšomis ir t. t.) prekiaujantys fiziniai ir juridiniai asmenys, laikydamiesi keliamų reikalavimų, ne tik gali pristatyti prekes į nurodytą vietą, bet ir įsirengti prekių atsiėmimo punktus.

„Visi prekiautojai gali vykdyti internetinę prekybą. Parengėme rekomendacijas tiems, kas vykdo tokią prekybą, ir pabrėžiame, kad prekiautojai turi kelias galimybes – pristatyti prekes kliento nurodytu adresu arba įsteigti prekių atsiėmimo punktus. Žinoma, prekių atsiėmimo punktai turi veikti laikantis visų jiems keliamų higienos reikalavimų“, – pranešime cituojamas A. Palionis.

Ministerija nurodo, kad prekių atsiėmimo punktuose prekės gali būti įkraunamos į kliento transporto priemonę jam įvažiavus ar privažiavus prie sandėlio, atsiimamos iš daiktų saugojimo spintų ir panašiai, sudarant sąlygas klientams atsiskaityti už prekes ar paslaugas internetu iš anksto, naudojantis savitarnos kasomis, vengiant tiesioginio kontakto.

Taip pat įmanoma, susitarus iš anksto, palikti atsiėmimo punkte vartotojui pasiimti prekių krepšius, nedalyvaujant atsiėmimo punkto darbuotojams („maistomate“ ar kitame išmaniajame įrenginyje, ar kitoje sutartoje vietoje).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.